Herec povedal to, čo nemal. Ktoré hlavné postavy zomrú v 5. sérii Stranger Things?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

5. séria Stranger Things: Zomrú hlavné postavy?

Aktualizované 9. 2. 2024: Predstaviteľ jednej z hlavných postáv seriálu Stranger Things Gaten Matarazzo, ktorý hrá Dustina, si myslí, že tvorcovia by mali byť ešte brutálnejší pri písaní scenára. Ako informoval portál CBR, herec zodpovedal fanúšikovskú otázku, čo by zmenil na seriáli, nasledovne:

„Môže to vyznieť šialene, ale mali by sme zabíjať viac ľudí. Tento seriál [Stranger Things] by bol o toľko lepší, keby boli stávky omnoho vyššie, napríklad že kedykoľvek môže niektorá z týchto postáv zomrieť. Mám pocit, že sme až príliš v bezpečí.“

Myslím si, že v tomto má Matarazzo pravdu. Fanúšikovia majú radi, keď nevedia, čo sa udeje ďalej a dnešná éra zdanlivo nesmrteľných akčných hrdinov už začína byť trochu nudná. Keď má divák istotu, že hlavná postava vždy prežije, stáva sa príbeh menej zaujímavým.

Nekompromisná brutalita v príbehu je aj jedným z dôvodov, prečo sa napríklad Hra o tróny od Georgea R. R. Martina v seriálovej podobe od HBO stala tak populárnou.

Aktualizované 5. 2. 2024: Jeden z tvorcov seriálu Ross Duffer zverejnil na svojom Instagrame nové fotografie z natáčania 5. série Stranger Things. Aj keď na nich nie je žiadne veľké odhalenie, ponúkajú nám bližší pohľad na záver jedného z najobľúbenejších Netflix seriálov.

Medzi novými fotkami je aj zakrvavená topánka. Nevieme síce, ktorej postave patrí, no fanúšikovské teórie okamžite sa okamžite rozbehli. Jedno je však jasné. Popri tomto množstve krvi môžeme očakávať ďalšie drsné scény v tematicky spracovaných 80. rokoch, plných nadprirodzena.

Pôvodný článok

Fanúšikovia sa nemôžu dočkať piatej série obľubovaného mysteriózneho seriálu od Netflixu s názvom Stranger Things. Našťastie nám sľúbili, že sa do Hawkinsu pozrieme opäť skôr ako o tri roky, také dlhé totiž bolo čakanie medzi treťou a štvrťou sériou. Aj keď rozbeh produkcie zdržali štrajky scenáristov a hercov, počas minulého týždňa sa začalo nakrúcať. Zdá sa však, že prvou zverejnenou fotografiou prezradili samotní tvorcovia veľký spoiler z 5. série Stranger Things.

Vieme, že za seriálom, ktorý nám predstavil atmosféru 80. rokov aj temnú dimenziu Upside Down, stoja bratia Dufferovci. Tí nás v pravidelných dávkach zásobujú malými ochutnávkami z piatej a poslednej série, aby naše očakávanie ešte viac vystupňovali.

stranger things 5 epizóda názov
Zdroj: Netflix

Prvá scéna pôsobí poriadne desivo

Ešte počas augusta 2022 tvorcovia zverejnili, že prvá epizóda ponesie názov The Crawl, teda lezenie. Fanúšikovia sa začali dohadovať o tom, že zo sveta na druhej strane vylezie nejaká postava, ktorú sme považovali za mŕtvu. Nedočkaví diváci tipovali Eddieho, tieto fámy však autori seriálu zamietli.

Začiatkom novembra 2023, ako malé pohalloweenske prekvapenie, odhalili dokonca úplne prvé slová zo začiatku piatej série. Scéna bude poriadne desivá, odohrávať sa bude v sprievode zvukov silného vetra a stonajúcich stromov. Do toho zrazu začujeme detský hlas, ktorý si pospevuje známu melódiu.

Prezrádza fotka z nakrúcania priveľa?

Presne 8. januára 2024 začalo nakrúcanie poslednej série, pričom túto príležitosť oznámili na sociálnych sieťach aj samotní autori Stranger Things. Neskôr na svojom vlastnom Instagrame pridal príspevok aj Ross Duffer, kde zverejnil fotografiu z pľacu. Odvtedy bola zmazaná, našťastie ju však fanúšikovia stihli uložiť.

Fotografia totiž obsahovala potenciálny spoiler z 5. série Stranger Things. Ak ho nechcete poznať, radšej ďalej nečítajte.

Medzi hereckým zoskupením, hneď na Finnom Wolfhardon vidíme Sadie Sink. Vieme, že jej postava Max bola v predošlej sérii napadnutá Vecnou a skončila v kóme. Jej osud bol nejasný a diváci nemohli vedieť, či sa z nej preberie. Zdá sa však, že by mohla byť opäť so zvyškom partie.

stranger things 5 spoiler sadie sink
Zdroj: screenshot / news.yahoo.com / Dusty Baxter-Wright

Čakanie na finálnych 8 epizód

Dalo by sa očakávať, že ide o štandardné zoskupenie, na ktorom sú všetci herci. Príspevok bol prezdieľaný aj na oficiálnom X (Twitter) účte seriálu Stranger Things. Keď sa pod ním začali množiť komentáre o tom, či je Max nažive, došlo k zmazaniu z oboch sociálnych sietí. A to už je prinajmenšom podozrivé…

Osud Max sa však, samozrejme, dozvieme až v samostatnom seriáli. Dúfajme, že sa aj pri zdržaní tvorcom podarí, aby ho doručili v roku 2025. Podľa ich slov však na ukončení príbehov pôvodnej partie pracujú naplno. A ak už ste teraz v smútku, že nás čaká už iba posledných 8 epizód, Dufferovci potvrdili, že majú v hlavách pripravení aj ďalší samostatný seriál.

Myslíte si, že sme sa naozaj takýmto spôsobom dozvedeli spoiler z 5. série Stranger Things? Mohla by fotka znamenať, že bude Max v poriadku? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte.

Zdroje: Netflix.com; news.yahoo.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -