Ikona Netflixu v problémoch. Fanúšikovia Stranger Things zúria, žiadajú hlavu hlavnej hviezdy

Nenechajte si ujsť

Fanúšikovia Stranger Things zúria

Izraelsko-palestínsky konflikt sa čoraz viac prenáša aj do zábavného priemyslu. Najnovšie to dokazuje čerstvá kontroverzia okolo hviezdy seriálu Stranger ThingsNoaha Schnappa. 19-ročný herec, ktorý v megahite od Netflixu stvárňuje postavu Willa Byersa, okolo seba vyvolal rozruch a pobúril viacerých fanúšikov. Dôvodom je video, v ktorom sa Schnapp objavil, informuje Newsweek.

Herec so židovskými koreňmi sa v klipe na Instagrame objavil po boku ľudí s nálepkami ako „sionizmus je sexy“ alebo „Hamas je ISIS„. Video sa na sociálnych sieťach začalo rýchlo šíriť a následne strhlo lavínu negatívnych komentárov. Viacerí z fanúšikov Stranger Things nich totiž podobné prehlásenia vnímajú ako nevhodné a necitlivé, pričom v množstve komentárov sa objavujú aj nenávistné názory vyzývajúce na bojkot celého seriálu.

Stranger Things
Netflix

Schnapp si to medzi niektorými fanúšikmi nahol už aj predchádzajúcim výrokom: „Buď stojíte za Izraelom alebo za teroristami.“ Aj vtedy sa herec stal terčom kritiky, predovšetkým kvôli zjednodušovaniu celého konfliktu a obhajovaniu vojnových zločinov, ktorých sa Izrael dopúšťa na civilistoch.

Kontroverzia okolo Schnappa po zverejnenom klipe nabrala na obrátkach a kampaň proti hercovi sa nešíri len na sociálnych sieťach, ale tiež na fanúšikovských fórach. Množstvo prispievajúcich zároveň vyzýva na bojkot pripravovanej piatej série Stranger Things, ktorá bude pre seriál zároveň poslednou.

Netflix ani samotný herec sa ku kritike nevyjadrili, pre streamovaciu službu však bezpochyby ide o veľmi citlivú záležitosť. Verejné propagovanie politických a náboženských názorov sa v Hollywoode netoleruje, čo iba pred pár dňami jasne dokázala aj hviezda posledných filmov série vreskot – Melissa Barrera.

vreskot melissa barrera jenna ortega
Zdroj: themoviedb.org

Tá kvôli verejnej podpore Hamasu prišla o prácu na novom filme Vreskot 7, a to bez ohľadu na to, že tu stvárnila jednu z kľúčových úloh. Na verejnú podporu Palestíny podľa NBC News nedávno doplatila aj hollywoodska herecká veteránka Susan Sarandon, ktorá za film Mŕtvy muž prichádza získala Oscara.

 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -