Neuveriteľné sa stalo realitou. Prvé recenzie na Duna 2 zdieľajú jasný verdikt

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Prvé reakcie na film Duna 2

Veľkolepé sci-fi pokračovanie Duna 2, respektíve Duna: Časť druhá sa už nezadržateľne blíži do kín. Na Slovensku si film vychutnáme od 29. februára, pričom fanúšikovia sa už nemôžu dočkať adaptácie druhej polovice knihy spisovateľa Franka Herberta. My sme už mali možnosť vidieť časť z filmu Duna 2 a scéna, ktorú nám v kinosále premietali, nás absolútne ohromila. Ak však nechcete staviť na naše slová, presvedčte sa recenziami zahraničných kritikov.

V Londýne 15. februára sa uskutočnila svetová premiéra Duna 2, na ktorej boli prítomní aj tvorcovia a herci. Ešte než sa dostaneme ku recenziám kritikov, musím spomenúť, že na premiére sa nečakane objavila aj herečka Anya Taylor-Joy, informuje Variety. Diváci následne videli, že herečka vo filme stvárňuje veľmi dôležitú postavu. Je pozoruhodné, že sa to tvorcom podarilo utajiť až doteraz.

Čo sa však tvorcom nepodarilo utajiť sú stále stupňujúce sa pozitívne ohlasy. Začalo to tým, že Christopher Nolan prirovnal Duna 2 ku Star Wars: Epizóda V, všeobecne najuznávanejšiemu dielu Hviezdnych vojen, ktorý fanúšikovia označujú za ten najkvalitnejší zo všetkých. Teraz sa internet začal hemžiť aj prvými recenziami kritikov, ktorí už film videli. A ich verdikt je jasný.

Duna 3
Zdroj: Warner Bros.

Recenzenti odhaľujú ich pocity z príbehu

Absolútne neprekvapujúco, zbožňoval som Duna 2,“ píše šéfredaktor portálu Collider Steven Weintraub. „Neuveriteľné filmárstvo. Brilantná hudba. Celé [herecké] obsadenie bolo úžasné.“ Recenzent však našiel aj negatívum, praje si totiž, „aby bol dlhší.“ Film má síce až 166 minút, no Weintrab by „si rád pozrieť aj ďalšiu hodinu.“

Redaktorka Inverse Hoai-Tran Bui nazvala film Duna: Časť druhátriumfom,“ ktorý je „ešte viac pohlcujúci ako prvá časť, ale omnoho intímnejší.“ Dunu 2 a majstrovskú prácu režiséra Denisa Villeneuvea prirovnáva ku filmu Pán prsteňov: Dve veže, čo sa akčných sekvencií týka. To je naozaj obrovská poklona, no nedivíme sa. Režisér už v minulosti naznačil, že Duna 2 bude viac akčným filmom.

Jedno z najlepších sci-fi vôbec

Mike Ryan z Uproxx priznáva, že čo sa týka prvej Duny, mal trochu „zmiešané“ reakcie. Teraz však hovorí, že „Duna: Časť druhá je fenomenálna. Je tam hore medzi najlepšími sci-fi filmami, aké som kedy videl.“

Gregory Ellwood z The Playlist vyzdvihuje „vizionárske momenty“ režiséra a „transformujúci výkon“ herca Austina Butlera. Pripravuje nás tiež na „dojemný koniec.“ V tomto prípade recenzent priznáva, že film je „trochu dlhý,“ no aj napriek tomu si je Ellwood istý, že z Duna 2 bude poriadne masívny hit.

Príbeh plný pomsty, akcie a nečakaných zvratov

V príbehu filmu Duna 2 sa vrátime k príbehu Paula Atreidesa (Timotheé Chalamet), ktorý spojí sily s Fremenmi, aby bojoval proti nemilosrdným Harkonnenovcom, ktorí sú zodpovední za smrť jeho otca.

Na filmovom plátne sa objavia herecké esá ako Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling a Javier Bardem. Budú medzi nimi aj nováčikovia franšízy, ako napríklad Austin Butler, Florence Pugh, Christopher Walken či Léa Seydoux. Premiéra filmu Duna 2 je naplánovaná na 29. februára.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -