Tá podoba je neuveriteľná. Títo herci vyzerajú ako slávne osobnosti, ktoré stvárnili vo filmoch

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herci, ktorí vyzerajú ako slávne osobnosti, ktoré stvárnili

Najlepšie príbehy píše sám život. A vedia to aj v Hollywoode, preto každý rok sfilmujú nejeden skutočný príbeh. Pritom si vyberajú hlavne hercov, ktorých výzor je aspoň trochu podobný s výzorom skutočnej osobnosti. Väčšinou sa to podarí tak na 50 %, lenže nie pri týchto hercoch. Tí totiž skutočne vyzerajú, ako by slávnym osobnostiam z oka vypadli. Dnes sa v tomto článku pozrieme na hercov, ktorí vyzerajú rovnako ako slávne osobnosti, ktoré stvárnili.

8. Steve Jobs – Ashton Kutcher vo filme Jobs (2013)

Ashton Kutcher ako Steve Jobs
Zdroj: instagram.com, themoviedb.org

Známy hollywoodsky fešák Ashton Kutcher si zahral legendárneho spoluzakladateľa spoločnosti Apple Stevea Jobsa. Kutcher sa do svojho výkonu skutočne ponoril, dokonca držal aj Jobsovu „ovocnú dietu“, ktorá spočívala v tom, že jedol len ovocie. Herec si tým privodil záchvat pankreasu. Napriek tejto snahe kritici jeho výkon neocenili ale skôr degradovali. Kutcherovi sa ušla aj nominácia na Zlatú malinu, čo je v podstate „antioscar“.

My si však myslíme, že sa Kutcher známy prevažne zo sitkomov či ľahkých komédii predviedol vo veľmi dobrom svetle a tú nomináciu na Zlatú malinu si nezaslúžil.

7. Ray Charles – Jamie Foxx vo filme Ray (2004)

Jamie Fox vo filme Ray
Zdroj: instagram.com themoviedb.org

Vo filme o legendárnom autorovi Rayovi Charlesovi si tohto ikonického hudobníka zahral herec Jamie Foxx. Ten predviedol taký excelentný výkon, že si vyslúžil od Akadémie nielen nomináciu, ale aj Oscara. Foxx sa pri stvárnení tejto postavy skutočne snažil. Celý svet vie o tom, že bol slávny spevák slepý.

A Foxx chcel svet nevidieť, podobne ako Charles. Preto si do očí pravidelne nakvapkal istú látku, ktorá ho dočasne oslepila. Áno, až takto ďaleko sú schopní herci zájsť. Každopádne pre Foxxa to dopadlo náramne. Od tohto filmu sa z neho skutočne stala veľká hollywoodska hviezda.

6. Charlie Chaplin – Robert Downey Jr. vo filme Chaplin (1992)

Robert Downey Jr. ako Charlie Chaplin
Zdroj: instagram.com, themoviedb.org

Ešte predtým, než sa z neho stal Iron Man si Robert Downey Jr. zahral zrejme najznámejšieho komika všetkých čias. Vo filme Chaplin (1992), ktorého dej sa zakladá na skutočných udalostiach legendárneho herca a zabávača, predviedol naozaj skvelý výkon. A ocenila to aj Akadémia, pretože Downey získal za svoj výkon nomináciu na Oscara.

Napokon to ale na samotný zisk zlatej sošky nestačilo. Jeden z najobľúbenejších hercov však má ďalšiu šancu na zisk najprestížnejšieho filmového ocenenia. Získal totiž nomináciu za svoj výkon v jednom z najlepších filmov minulého roka – Oppenheimer (2023).

5. Frida Kahlo – Salma Hayek vo filme Frida (2002)

Salma Hayek vo filme Frida
Zdroj: instagram.com, themoviedb.org

Mexická herečka Salma Hayek je známa tým, že prevažne hráva v ľahších filmoch. V tomto prípade ale rozhodne nejde o nejakú komédiu či akčný film. Dráma Frida (2002) rozpráva príbeh slávnej mexickej umelkyne menom Frida Kahlo. Pre Salmu Hayek to bola obrovská výzva. Jednak to bola šanca dostať sa medzi skutočné hollywoodske hviezdy a takisto šlo o jej krajanku. V podstate táto situácia by sa dala prirovnať k tomu, ak by si niektorí zo slovenských hercov mal zahrať Ľudovíta Štúra.

Salma Hayek sa s tým však popasovala veľmi dobre. Film je dodnes považovaný za kultový a mexickej herečke s bujným dekoltom a atraktívnymi krivkami dokonca vyniesol jej jedinú nomináciu na Oscara. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -