KVÍZ – Akej farby by bol tvoj svetelný meč, ak by si bol/a Jedi alebo Sith vo svete Star Wars?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Najčítanejšie za 7 dní

Star Wars kvíz o svetelných mečoch

Polovicu epizód druhej série seriálu The Mandalorian zo sveta Star Wars máme za sebou. Jedna z vecí, ktoré sú pre Star Wars vesmír typické, sú aj svetelné meče. V seriáli The Mandalorian sme ich veľa nevideli, no bez nich si už túto sériu nevieme predstaviť a preto sme si pre vás pripravili Star Wars kvíz o svetelných mečoch, v ktorom zistíte farbu svojho svetelného meča.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Prvý modrý svetelný meč sme prvýkrát videli už v roku 1977 vo filme Hviezdne vojny IV – Nová nádej. Neskôr sme v pôvodnej trilógii videli aj červený a zelený meč. Ako sa však svet Star Wars rozširoval o ďalšie filmy a seriály, mohli sme vidieť aj ďalšie farby – fialovú, žltú, bielu a dokonca aj čiernu. V hrách sme napríklad mali šancu vidieť aj oranžový svetelný meč.

star wars svetelné meče
Zdroj: giphy.com

Svetelné meče

Svetelné meče sú určite populárnou súčasťou tejto série. Stali sa natoľko populárnymi, že vo svete sa ľudia začali učiť bojovať s replikami mečov a súťažia medzi sebou. Takýto svetelný meč však vôbec nie je lacný, a to hlavne v prípade, ak má byť kvalitný. Ak však chcete zažiť taký pocit, no tento šport vám príde drahý, stále si viete zahrať napríklad hru Star Wars: The Old Republic a aspoň tam si zabojovať so svetelným mečom.

Svetelný meč sa skladá z rukoväte, za ktorú ho majiteľ drží, a v ktorej je skrytý aj kyber kryštál. Farba kyber kryštálu určuje farbu čepele svetelného meča. Najviac svetelné meče používajú Jediovia a Sithi, pričom prvá spomenutá skupina kryštály do nich hľadá v špeciálnych jaskyniach a druhá ich zvyčajne kradne Jediom. Červenú farbu potom dosiahnu tak, že kryštál nechajú „krvácať“.

KVÍZ

Aký svetelný meč vám vyšiel v kvíze? So svojim výsledkom sa nezabudnite podeliť na sociálnych sieťach!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -