Prinášame vám zoznam všetkých Jediov, ktorí sú živí počas udalostí seriálu The Mandalorian

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Živí Jediovia v seriáli The Mandalorian

Nová séria seriálu The Mandalorian nám priniesla mnoho prekvapení. Dozvedeli sme sa nové informácie. Medzi nimi aj meno a minulosť Baby Yody, ktoré sme vám priniesli v tomto článku. Ten by potreboval tréning, aby sa z neho mohol stať plnohodnotný Jedi. Jediovia v seriáli The Mandalorian sú už ale celkom raritou, no my vám prinášame tých, ktorý sú živí a mohli by trénovať malého Baby Yodu.

Väčšina Jediov, ktorých bolo predtým aj 10 000, bola zabitých na konci filmu Star Wars: Epizóda III – Pomsta Sithov. Zvyšných neskôr lovil Darth Vader po celej galaxii. Našťastie, Jediovia ako Obi-Wan, Yoda a mnoho ďalších prežili a občas trénovali v tichosti nových padawanov. Jediovia tak stále vo svete Star Wars, a teda aj v seriáli The Mandalorian, existujú, no ich počet nie je žiadne dych berúce číslo.

Luke Skywalker

Zdroj: dienachtderlebendentexte.files.wordpress.com

Jedi, ktorý bol trénovaný majstrami ako Obi-Wan alebo Yoda by bol určite perfektným učiteľom. Po svojej vlastnej trilógii sa Luke Skywalker rozhodol cestovať po galaxii a navštevovať posvätné miesta Jediov, aby získal ich poznatky a artefakty. Také miesto je určite aj na planéte Tython, na ktoré majú namierené aj Din Djarin s malým Baby Yodom.

Existujú však dva dôvody, prečo to nie je tak úplne možné. Po prvé, tvorcovia seriálu sa vyhýbajú používaniu postáv z originálnej trilógie a radšej používajú postavy z ostatných seriálov (Bo-Katan, Ahsoka,…). A po druhé, herec Mark Hamill, ktorý hral Luka v pôvodnej trilógii, by musel byť digitálne omladený alebo by ho musel nahradiť nový herec.

Leia Organa

Leia Organa svetelný meč živí jediovia v seriáli the mandalorian
Zdroj: cinemablend.com

Síce najmenej pravdepodobná možnosť, ale stojí za zmienku. Aj keď Leia nikdy nebola oficiálny Jedi, po skončení udalostí z originálnej trilógie absolvovala tréning Jediov od svojho brata. V čase seriálu The Mandalorian má ale už štvorročného syna Bena a povinnosti senátorky v Galaktickom Senáte, preto ju v seriáli s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíme.

Ezra Bridger

ezra bridger star wars živí jediovia v seriáli the mandalorian
Zdroj: imdb.com

Ezra Bridger je jeden z hlavných protagonistov animovaného seriálu Star Wars: Rebels. V závere seriálu Ezra zachránil svoju planétu Lothal a za pomoci vesmírnych veľrýb Purrgilov presunul celú vesmírnu flotilu aj s jej Veľkoadmirálom Thrawnom preč. No Ezra zmizol s nimi. Ezrova priateľka Sabine sa preto spojila na konci seriálu s Ahsokou Tano a spolu mali ísť Ezra hľadať.

V poslednej odvysielanej epizóde The Mandalorian sme sa dozvedeli, že Ahsoka hľadá Veľkoadmirála Thrawna a možno aj zistila, kde sa nachádza. Ak je teda Thrawn nažive a jeho poloha je známa, nažive by mohol byť aj Ezra Bridger. Keďže bol vytvorený pre seriál a tiež má výcvik Jediov, Ezra je pre Baby Yodu ako učiteľ podľa mňa najpravdepodobnejšia možnosť.

Ahsoka Tano

Ahsoka Tano star wars mandalorian
Zdroj: polygon.com

Ahsoka Tano je jedna z najobľúbenejších postáv sveta Star Wars, a to sa nikdy neobjavila vo filmoch. Aj keď Ahsoka odišla z Rádu Jediov, a teda nie je právoplatnou Jedi. Stále má však svetelné meče, má spojitosť so Silou a vyznáva ich tradície. A tiež, samozrejme, žiadny Rád Jediov už neexistuje. Ahsoku sme videli v piatej epizóde The Mandalorian a bol to debut jej hranej verzie.

Nanešťastie, Ahsoka odmietla trénovať Baby Yodu. Povedala, že má v sebe veľa strachu a je príliš naviazaný na Dina Djarina. Ahsoka sa bála, aby raz pre tieto emócie nezišiel na stranu temna a preto ho odmietla učiť. Avšak aj keď sa v tejto epizóde rozhodla netrénovať ho, nikto nevie, čo nám prinesie budúcnosť a Ahsoka sa raz možno predsa len stane jeho učiteľkou.

Cal Kestis

Star Wars Jedi - Fallen Order
Zdroj: rectifygaming.com

Tento Jedi bol protagonistom v hre z roku 2019 s názvom Star Wars Jedi: Fallen Order (udalosti hry sú vraj súčasťou príbehu z filmov a seriálov). Cal prežil vyvražďovanie Jediov a stiahol sa do ústrania. Bol však opäť nútený bojovať, keď ho objavili Inkvizítori. Udalosti hry sa síce odohrávajú 23 rokov pred seriálom The Mandalorian, takže nie je isté, či Cal ešte žije, no bolo by zaujímavé vidieť ho aj v hranej podobe.

Cere Junda

cere junda fallen order živí jediovia v seriáli the mandalorian
Zdroj: starwars.com

Postava z rovnakej hry ako Cal Kestis. Cere bola Jedi a prežila Order 66, avšak neskôr ju chytili a mučili. Podarilo sa jej ujsť za použitia temnej strany Sily a odvtedy ju nepoužívala, pretože na temnú stranu nechcela spadnúť úplne. Podobne ako Cal, nevieme, či je ešte živá. A ak by aj bola, je možné, že potom, čo sa jej bývalá padawanka pridala na temnú stranu, nebude už chcieť cvičiť nikoho nového.

Ktorý z týchto Jediov sa podľa vás ešte ukáže v seriáli The Mandalorian? Chceli by ste, aby jeden z nich bol učiteľom malého Baby Yody? Svoje názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -