Aká je budúcnosť Elliota Pagea v seriáli The Umbrella Academy? Počíta sa s ním aj naďalej?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Elliot Page v tretej sérii The Umbrella Academy

Herec Elliot Page (predtým herečka Ellen Page), ktorý sa preslávil vďaka úlohe teenagerky vo filme Juno, nás prekvapil nečakanou správou. Vo svojom rozsiahlom a precítenom príspevku na svojom Twitteri chcel zdieľať so všetkými svojimi fanúšikmi, že je transgenderom a odteraz chce byť referovaný ako on alebo oni (v angličtine he alebo they). Hneď sa začalo špekulovať o jeho ďalšom pôsobení v hereckom svete. Bude Elliot Page hrať v tretej sérii The Umbrella Academy?

Elliot ešte ako herečka Ellen stvárnila jednu z kľúčových postáv v seriáli – Vanyu Hargraves. Po konci prvej série vyvolala apokalypsu, ktorej museli súrodenci uniknúť, čo ich poslalo do minulosti. Roztrúsili sa do rôznych dátumov v rozmedzí troch rokov a zasekli sa v 60. rokoch v Dallase a jeho okolí. Tu si budovali postupne nové životy, avšak Päťka (jedno z detí akadémie), ktorý cestuje časom, prišiel ako posledný.

Ellen-Page-Vanya
Zdroj: cheatsheet.com

Stal sa svedkom ďalšej katastrofy (tento raz nukleárnej). Musel znovu spojiť svoju rodinu, aby spoločne zabránili skaze (ktorú, asi vás neprekvapí, by mohli sami spôsobiť). Vrátiť sa do súčasnosti, zabrániť zničeniu Zeme a pritom byť hľadaní niekoľkými zabijakmi však nie je vôbec jednoduché. V každom prípade už vieme, ako to dopadlo a tvorcovia nás nechali s poriadnym cliffhangerom.

Na správu reagovali GLAAD aj Netflix

Vďakabohu bola tretia séria nedávno potvrdená. Po aktuálnej správe sa však začalo ihneď diskutovať, ako to bude vyzerať s postavou Vanye. Vynechať ju by bolo predsa absolútne nelogické, keďže je dôležitou súčasťou príbehu. Začali sa šíriť aj špekulácie o preobsadení, ku ktorým sa veľmi rýchlo vyjadrila spoločnosť GLAAD. Ide o americkú mimovládnu organizáciu, ktorá sa stará, aby LGBT+ osoby neboli zobrazované v mediách hanlivo alebo nevhodne.

Riaditeľ GLAAD médií Nick Adams povedal, že nevidí problém v tom, aby trans herci hrali postavy opačného pohlavia alebo cisgender (opak slova transgender) postavy. Je si istý, že Elliot Page bude naďalej v The Umbrella Academy skvelý. A nielen tam, ale v v každej ďalej úlohe, pre ktorú sa rozhodne. Na situáciu reagoval aj Netflix, keď retweetol autorov pôvodný tweet a pridali k tomu text „Sme tak hrdí na nášho superhrdinu. MILUJEME ŤA ELLIOT! Nemôžme sa dočkať, kedy ta uvidíme v 3. sérii.“

Správa má silné posolstvo pre celú komunitu

Herec sa rozhodol správu zverejniť 1. decembra vo večerných hodinách. Hovorí o tom ako sa stal nebinárnou transgenderovou osobou a zároveň vyjadruje vďaku všetkým, ktorí mu na tejto ceste pomáhali a podporovali ho. Vyjadruje aj svoje obavy z diskriminácie, ale zároveň chce zostať silný a nebojí sa povzbudzovať aj ostatných ľudí k tomu, aby sebou pri podobných cíteniach nepohŕdali, ale dali to jasne najavo. Na jeho sociálnych sieťach prišlo okamžite aj k zmene mena.

Elliot Page teda naďalej hrá v The Umbrella Academy ženskú postavu Vanye, na jeho talente sa totiž nič nemení. Vráti sa na pľac k svojim kolegom. Medzi nimi sú Tom Hopper, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, David Castañeda, Aidan Gallagher, Cameron Britton, Mary J. Blige, Colm Feore, Adam Godley, John Magaro, Ashley Madekwe, či Kate Walsh.

Čo hovoríte na správu tejto celebrity, že sa z nej stáva Elliot? Ovplyvní to nejak vaše sledovanie seriálu The Umbrella Academy? Dajte nám vedieť vaše dojmy v komentároch. 

Zdroj: comingsoon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -