Marvel zvažoval, že vo finále She-Hulk bude Edward Norton. Prečo to Kevin Feige zamietol?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

V She-Hulk bol takmer Edward Norton

Hulk nebol v MCU vždy takým, ako si ho pamätáme posledných 10 rokov. Pôvodne ho vo filme Neuveriteľný Hulk z roku 2008 hral iný herec. V poslednom seriáli na Disney+ sme na to dostali aj príjemný odkaz, avšak teraz odhaľujú, že vo finále She-Hulk mal byť pôvodne Edward Norton.

Neuveriteľná právnička Jen Walters dostala superschopnosti po transfúzii krvi od svojho bratranca, Bruca Bannera. Toho už v Marvel univerze dekádu stvárňuje Mark Ruffalo. V jednej zo scén, v ktorej spolu telefonujú, uvádza, že sa Jennifer nemá trápiť ohľadom zastupovania Abominationa. Keď s ním bojoval, tak bol úplne iným človekom – doslova.

edward norton mark ruffalo hulk
Zdroj: koimoi.com

Režisérka hovorí o pôvodnom pláne

Lenže tvorcovia seriálu chceli zájsť ešte ďalej. Prezradila to samotná režisérka Kat Coiro, ktorá viedla rozhovor s Pamelou Gores z portálu The Direct. Povedala, že by bolo zábavné, ak by sa vo finálnom súboji z ničoho nič objavil pôvodný herec. Rozviedla to takto:

„Bolo veľa rozhovorov ohľadom toho, že naposledy, keď sa videli s Abominationom, tak hral Hulka odlišný herec. A Mark o tom spravil zopár vtipov. A my by sme sa pobavili myšlienkou, že nahradíme Marka Edwardon Nortonom. To však neprešlo.“

Pobavilo ju zmätenie hercov

Uviedla aj, že finálne scény, vrátane tej, kde Hulk nedopatrením zvádza boj s (anti)hrdinom Tima Rotha, sa točili medzi prvými. Celé stretnutie Intelligencie dostalo počas dní produkcie prednosť, čo ústilo k značnému zmätku u hercov. So smiechom spomínala na to, ako ich musela utešovať, že to bude celé dávať zmysel neskôr.

Bol poriadne chaotický spôsob, keď sa stretla táto dvojica, plus Jon Bass, plus Tatiana Maslany. Našťastie však povedala, že mali v jej proces dôveru a tak sa pripojili na túto „bláznivú jazdu“. Pôvodne však do nej chcela preobsadiť (respektíve – znovuobsadiť) pôvodného herca v momente, ktorý by búral štvrtú stenu (asi ako „preobsadenie“ Pietra vo WandaVision).

She-Hulk epizóda 9
Zdroj: escapistmagazine.com

Prečo tieto plány neprešli?

Lenže s tým, aby do seriálu She-Hulk: Neuveriteľná právnička prišiel znovu Edward Norton, nesúhlasil riaditeľ štúdia, Kevin Feige. Ten vysvetlil, že boli pádne dôvody na to, prečo herca pred vyše desiatimi rokmi vymenili za iného. Vtedy sa formoval tím Avengers a potrebovali mať skupinu, ktorá vie spolu perfektne fungovať.

Norton bol vraj problémovým, snažil sa kontrolovať iných hercov a neustále vykazoval nespokojnosť so scenármi. Chcel ich meniť, čo začínalo frustrovať tvorcov. Marvel teda aj teraz zamietol prípadne cameo. Na druhej strane sa však črtá otázka, či by herec ponuku prijal, aj keby ho štúdio oslovilo…

Bolo by ste radi, ak by sa Edward Norton ukázal ako Hulk ešte raz? Očakávate prípadne iné cameo, napríklad Banner z alternatívnej reality? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -