David Tennant hrá v seriáli Ahsoka robota menom Huyang. Kto to je a aké má spojenie s Rádom Jediov?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Článok obsahuje spoilery z prvých dvoch epizód seriálu Ahsoka. Ak ste ich ešte nevideli, ďalej čítajte iba na vlastné riziko alebo sa k článku vráťte po pozretí prvej a druhej časti.

Robot Huyang v seriáli Ahsoka

Vonku sú prvé epizódy seriálu Ahsoka, ktoré nám svet Star Wars trošku rozšírili. Okrem toho, že sme opäť stretli Ahsoku Tano (Rosario Dawson), videli sme aj jej mnohých priateľov a spojencov. Patrili tu napríklad generálka Hera Syndulla (Mary Elizabeth Winstead) alebo Sabine Wren (Naatsha Liu Bordizzo). Ahsoka mala však po boku aj jedného droida menom Huyang (David Tennant).

Postavu sme mohli vidieť aj v traileroch a propagačných materiáloch k seriálu. Jeho úloha je však nakoniec väčšia, ako sa predpokladalo. Je totiž pobočníkom Ahsoky a sprevádza ju na všetkých cestách. Ide taktiež o jednu z mála postáv, ktorá nepochádza z animovaného seriálu Star Wars Rebels. Debut totiž zažila ešte v animovanom seriáli Star Wars: The Clone Wars, kde robota tiež daboval Tennant.

Huyang The Clone Wars
Star Wars: The Clone Wars; Zdroj: fictionhorizon.com

Najstarší učiteľ mladých padawanov

Profesor Huyang v prvých epizódach nebol len technická, ale najmä psychologická a mentorská výpomoc. Jeho debata so Sabine jej totiž v mnohom otvorila oči. Podobne sa snažil radiť aj Ahsoke. Dáva to ale zmysel, pretože v tom spočíva aj jeho „programovanie“. Aj v seriáli The Clone Wars, kde sa ukázal v troch epizódach, mal totiž úlohu učiteľa – pomáhal a radil padawanom pri tvorbe ich prvých svetelných mečov.

Túto úlohu mal tisícky rokov, jeho vek sa totiž odhaduje na cca 25 000 rokov, a v databáze tak má zaznamenaných tisícky svetelných mečov. To znamená, že dokonca musel učiť ešte aj majstra Yodu (ktorý sa dožil cca 900 rokov), ako si zostrojiť prvý meč. Jeho znalosť prišla Ahsoke vhod aj v prvých epizódach jej seriálu, keďže vďaka svetelnému meču identifikoval Baylana Skolla (Ray Stevenson).

Ahsoka a Huyang
Zdroj: p3.no

Dokáže zistiť, kto je citlivý na Silu?

Za tie roky nadobudol teda mnoho vedomostí, ako aj mentorských schopností, ktoré teraz rozdáva svojim priateľom a spojencom. Taktiež má ešte jednu, zaujímavú schopnosť. V rozhovore so Sabine jej totiž povedal, že jej schopnosť Sily je nižšia ako u akéhokoľvek Jediho, ktorého droid kedy mentoroval. Je teda dosť možné, že dokáže niečo, čo iné roboty nie – merať úroveň midi-chloriánov.

Čím má bytosť viac týchto mikroskopických organizmov, tým je silnejšia v Sile. Roboty ich nemajú a teda nemôžu byť citlivé na Silu a nemali by ju vedieť vycítiť ani u iných. Je síce možné, že mu o Sabininom stave Sily v tele povedala Ahsoka. Je ale aj možné, že nejako to dokáže zistiť sám. Huyang má teda určite zaujímavé schopnosti a treba veriť, že sa o ňom a jeho minulosti v ďalších epizódach dozvieme viac.

Najstarší učiteľ Jediov, no málokto by to povedal. Čo hovoríte na postavu Huyanga? 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -