Nový trailer na Spider-Man: Cez paralené svety prináša celú pavučinu nepriateľov aj ďalšie odkazy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na Spider-Man: Cez paralelné svety

Sony prináša nový trailer na Spider-Man: Cez paralelné svety – mimoriadne očakávané pokračovanie animáku Paralené svety z roku 2018. Opäť vidíme, že Spider-Verse a jeho členovia budú poriadne rozšírení, ale o nič menej zákerní. Samozrejmosťou je aj poriadna dávka odkazov na rozličné médiá.

Začíname tým, že Miles Morales (s hlavou Shameika Moora) balansuje medzi štúdiami a životom hrdinu Brooklynu. Na scéne sa objavuje nový nepriateľ (krava či dalmatínec?) Spot (Jason Schwartzman), z ktorého konečne vidíme viac. Súboj nebude jednoduchý, všetko sa však komplikuje omnoho viac, keď opäť z iného vesmíru prichádza Gwen Stacy (Hailee Steinfeld).

Spider-Verse sa predstavuje

Tá predstavuje Milesovi Spider-Verse – miesto, kde zhromaždili veľké množstvo Spider-ľudí z rozličných vesmírov. Na svedomí to má (a snaží sa všetko držať pokope) Miguel O’Hara aka Spider-Man 2099 (Oscar Isaac). Je z budúcnosti a z dôvodu traumatickej straty je pragmatickým, vážnym a večne nahnevaným strážcom. Milesa nechce prijať (rovnako ako geeka z univerza 19999, čím dostávame úžasný odkaz na film Spider-Man: Bez domova).

Našťastie je tu ale jeho opak, večne optimistický Peter B. Parker (Jake Johnson), tento raz aj s malou dcérkou. Vidieť môžeme aj Spider-Woman, Spider-Punka a mnoho ďalších (venovali sme sa im v samostatnom článku).

spider-man: cez paralelné svety
Zdroj: comicbookmovie.com

Občianska vojna medzi Spider-ľuďmi?

Spolu vytvorili takzvanú Spider-Force jednotku, ktorá má ochraňovať multiverzum. Zdá sa ale, že ich metódy nie sú vždy práve hrdinské. Miles sa však chce postaviť za to, čomu verí a nenechá si nikým ovplyvňovať svoju budúcnosť. Stane sa tak ich súperom (a zrejme vyvolá občiansku vojnu). Našťastie má svojich spojencov, ktorí mu ukážu, že treba napredovať aj za cenu strát.

Dostávame tak nielen poriadnu dávku postáv, ale aj kvalitnú akciu, opäť s pôsobivo vyzerajúcimi animáciami. Čakajú nás cesty viacerými vesmírmi a viac easter eggov, ako dokážeme spočítať. Jednoducho, máme poriadne veľké množstvo dôvodov, prečo sa tešiť na jeho premiéru 1. júna.

Páčil sa vám nový trailer na Spider-Man: Cez paralelné svety? Ktorý odkaz ste si všimli a vychutnali najviac? Ako si myslíte, že bude vyzerať občianska vojna medzi Spider-osobami? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -