Každý má démonov. Tí jej majú mená. Prichádza trailer na Wendell & Wild, animák od tvorcu Koralíny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Wendell & Wild

Netflix prináša prvý plnohodnotný trailer na Wendell & Wild, chystaný stop-motion animák. Stojí za ním Henry Selick, ktorý priniesol Koralínu a svet za tajnými dverami alebo známu Predvianočnú nočnú moru. Bolo to iba pár dní dozadu, kedy nám snímku predstavili prostredníctvom sociálnych sietí a potvrdili dátum vydania. Teraz dostávame celú ukážku.

Tá začína tým, že je hlavnej hrdinke Kat (Lyric Ross) prednášaná nočná mora, v ktorej vidí všetkých svojich démonov. Zrazu sa však zjavia dvaja úplne odlišní, ktorí tam dovtedy nepatrili – je nimi dvojica z názvu filmu. Wendellovi hlas prepožičiava Keegan-Michael Key a hlasom Wilda bude známy Jordan Peele.

Tínedžerka pozná svojich démonov osobne

Ten zároveň slúži so Selickom ako producent a spoluautor scenára. V príbehu tínedžerka privolá toto duo, ktoré vždy spriada vlastné plány, do Krajiny živých. To, čo Kat požaduje, smeruje k brilantne bizarnému a komediálnemu dobrodružstvu ako žiadnemu inému. A zdá sa, že jeho súčasťou bude aj samotný vládca pekiel.

Animované fantasy popiera zákony života a smrti a to všetko cez ručne robené remeslo stop-motion animácie. To uvádza oficiálna synopsa, ktorá prišla s prvotným predstavením. Režisér sa k nemu vracia po 13 rokoch, toľko to je odkedy priniesol snímku Koralína a svet za tajnými dverami. On samotný o tomto remesle hovorí, že je to ako „ten vzťah, ktorý ste mali so svojimi hračkami, keď ste boli malí – verili ste, že sú reálne a nažive. Dokonca, že majú konverzácie. A to je tá vec na stop-motion – tieto veci v ňom existujú“.

wendell & wild
Zdroj: nerdist.com

Režisér vyzdvihuje krásne remeslo stop-motion

Okrem spomenutých hercov sa tu v hlasoch postavách objavia Angela Bassett, James Hong, Tamara Smart, Natalie Martinez, Tantoo Cardinal, Igal Naor, Gary Gatewood, Gabrielle Dennis, David Harewood, Maxine Peake, Ramona Young, Sam Zelaya, Seema Virdi či Ving Rhames.

Wendell & Wild si budeme môcť pozrieť akurát včas pred najdesivejším večerom v roku, Halloweenom. Do vybraných kín dorazí 21. októbra a následne bude na streamovacej službe dostupný 28. októbra.

Páči sa vám trailer na Wendell & Wild? Vychutnávate si stop-motion animáciu, ktorú sme si mohli vychutnať aj práve v Predvianočnej nočnej more? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -