Maštalír opäť zošalie v slovenských lesoch. Po Trhline prichádza ďalší mysteriózny triler

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Smršť

Po obrovskom úspechu filmovej Trhliny prinesie režisér Peter Bebjak 4. apríla do kín ďalší film nakrútený na motívy bestsellera Jozefa Kariku – mysteriózny triler Smršť. V hlavných úlohách sa predstavia dve najvýraznejšie tváre česko-slovenskej hereckej scény, Tomáš MaštalírAnna Geislerová.

Práve dnes tvorcovia zverejnili trailer na film Smršť, ktorý dá divákom možnosť nazrieť do napínavého príbehu odohrávajúceho sa v kúpeľnom komplexe uprostred lesov, kde sa objaví hrozivý halný vietor. Ide o zvláštny meteorologický jav, ktorý ovplyvňuje nielen prírodu, ale aj ľudí. V miestach, kde sa objavuje, narastá počet ochorení od migrén až po psychózy. Legenda však hovorí, že keď sa vám veternica pozrie do očí, bude vás prenasledovať až na kraj sveta, kým vás nezničí…

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Mláti ľudí za peniaze. Videli sme dokument Karlos, dokázal poraziť Attilu mimo klietky?

Hlavným hrdinom filmového príbehu je forenzný psychológ Martin Lang (Tomáš Maštalír), ktorý prichádza spolu s manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do kúpeľov v horách. Ďaleko od civilizácie si chcú oddýchnuť a pokúšajú sa zachrániť vzťah. Prechádzajú vážnou partnerskou krízou, ktorá pramení z hlboko ukrytej traumy, a tento pobyt je pre nich ultimátom – buď svoje problémy prekonajú, alebo sa každý vyberie vlastnou cestou.

film smršť maštalír geislerová
Zdroj: Bontonfilm

Oddych v horách narušia dôkazy z „jazdy smrti“

Kolobeh rutinných dní však naruší príchod tajomnej zásielky – balíka s dôkazovým materiálom z vyšetrovania tragického prípadu. Odosielateľom je Langov kolega, psychológ. Ten od neho potrebuje pomoc v prípade známom ako „jazda smrti“, na konci ktorého boli štyria mŕtvi. Lang sa spočiatku zdráha, ale postupne podľahne neznámej sile, ktorá ho k prípadu priťahuje.

Filip Veselovský, jeho kamarátka Nina a jej partner, policajt Gabo v jeden večer nastúpili do auta. Po zbesilej jazde, ktorej trasa nedávala zmysel, auto zastalo na pumpe. Nina natankovala a jeden z mužov ju zastrelil. Šofér okamžite vyrazil smerom do lesov a po chvíli v plnej rýchlosti prešiel do protismeru a zrazil sa s protiidúcim autom. Ľudia v ňom boli na mieste mŕtvi rovnako ako Gabo. Ten však zomrel ešte predtým, guľkou do hlavy.

film smršť
Zdroj: Bontonfilm

Dostala sa mu do hlavy Veterná žena

Veselovský vyviazol s ťažkými zraneniami a teraz čelí obvineniu z viacerých trestných činov vrátane vraždy. Hrozí mu dvadsaťpäť rokov vo väzení, ale on tvrdí, že je nevinný. Snaží sa vyšetrovateľov presvedčiť, že bol k tomu prinútený a vinu a na tomto zločine nesie halný vietor…

Trailer na film Smršť možno prekvapí aj čitateľov predlohy. Bol ňou voľne inšpirovaný, a tak nejde o jeho priame prenesenie do podoby scenára, ktorý napísal Peter Balko. Motív a tajomno legendy, ktorá ovplyvňuje hrdinov príbehu a odráža ich tajomstvá, však ostali zachované. Diváci tak uvidia príbeh, ktorý je rozšírením a pokračovaním obľúbenej knihy jedného z najpredávanejších slovenských autorov Jozefa Kariku.

film smršť
Zdroj: Bontonfilm

Po Trhline uvidíme Tomáša Maštalíra v hlavnej úlohe

V hlavnej úlohe uvidíme obľúbeného Tomáša Maštalíra, ktorý sa objavil už v Trhline. Aj keď oba filmy sú mysteriózne trilery, každý z nich ponúka unikátny divácky zážitok.

„Iné sú obsahovo, formálne aj príbehovo… Spoločné alebo podobné znaky môžeme vidieť v poetike motívov Jozefa Kariku. Rovnako ako aj v istej nepredvídateľnosti  deja, ktorá je zdrojom napätia v príbehu. Zároveň to typické zahrávanie sa s psychikou postáv, ktorým sa v príbehu začnú diať naozaj zvláštne a ťažko vysvetliteľné veci. Jednoducho povedané… To, čo bolo dobré a fungovalo v Trhline, je v Smršti ešte lepšie a ide ešte ďalej,“ nešetril chválou na nový film populárny slovenský herec.

film smršť
Zdroj: Bontonfilm

Natáčanie bolo strašidelné aj pre českú herečku

Po jeho boku sa v trileri Smršť predstaví jedna z najznámejších českých herečiek, Anna Geislerová.

Pamätám si na svoj prvý príchod na pľac do kúpeľov Sliač. Bola noc, polovica novembra. Išla som sama autom, počúvala som detektívku a keď som potom prechádzala temnými kúpeľnými chodbami po sezóne a hľadala svoju izbu, tak som sa rozhodne bála. Atmosféra kúpeľov mimo sezóny je naozaj špecifická. Strašidelná. To bol začiatok, ale inak bolo nakrúcanie úplne super.

Veľmi som sa tešila na Beba (režiséra Petra Bebjaka) a aj napriek všemožnej chvále, ktorú som na jeho adresu počula, som bola prekvapená, ako úžasne sa s ním pracuje. Vedie a zároveň necháva človeku priestor, vytvára pre všetkých príjemnú atmosféru a napriek tomu zostáva autoritou. To bolo skvelé. A Tomáš Maštalír je ako partner úplne perfektný. Opora. Profesionál. Friend,“ spomína si na nakrúcanie filmu predstaviteľka Pawly Langovej.

peter babjak smršť
Zdroj: Bontonfilm

Nová práca oceňovaného režiséra príde v apríli

Režisérske schopnosti Petra Bebjaka pritom nechvália len herci, ale nedávno ich ocenila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Pred dvomi týždňami totiž tomuto uznávanému slovenskému režisérovi slávnostne udelila štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy za mimoriadne zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky v oblasti filmu.

Jeho najnovší film Smršť, ktorý vznikol s podporou Audiovizuálneho fondu. prinesie do kín spoločnosť BONTONFILM od 4. apríla 2024.

Ako sa vám páči trailer na film Smršť? Očakávate po Trhline ďalší hit v spojení tejto dvojice autorov? Počuli ste už predtým o legende veternej ženy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Bontonfilm SK

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -