Slovákov na Netflixe očaril brak s mizerným hodnotením. Žraloky na kokse zabávajú celý svet

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Podpriemerný brak obsadzuje popredné priečky sledovanosti

Slováci sa vo veľkom vrhajú na pozeranie nového akčného trileru na streamovacej službe. Snímka Deep Fear pribudla na Netflix iba pred dvomi dňami, už teraz sa však dostala takmer na vrchol priečky s najväčším počtom sledovaného času. Zdá sa, že by mala obsahovať všetko, čo treba na správny napínavý film – súboj o prežitie medzi žralokmi a drogovými priekupníkmi. Problémom však bude prevedenie.

Príbeh sa zameriava na mladú potápačku, ktorá si na svojej lodi vyrazila na oceán, zastihla ju však búrka. Najbližšie plavidlo, ktoré sa k nej dostane, je jachta, ktorá patrí drogovému kartelu. Ich kokaín skončil na dne, našťastie však práve narazili na ženu, ktorá sa vie potopiť do neskutočných hĺbok. Prinútia ju tak získať ich kontraband. Avšak oblasť, v ktorej sa nachádzajú, je plná žralokov.

Spoločnosť známa filmovými „klenotmi“

Dej by mohol znieť pomerne tuctovo, prevedenie filmu je na tom ešte horšie. Amatérske výkony hercov, zlý strih a efekty prispeli k tomu, že snímka zbiera doslova otrasné hodnotenia. Rotten Tomaoes jej v hodnoteniach od divákov udelilo 13 %, našinci boli predsa o niečo zhovievavejší a na ČSFD aktuálne svieti 28 %.

Nečudo, keď za projektom stojí (pre niekoho) známa spoločnosť Gravitas Ventures. Tá svoj biznis plán založila na premiérach hrozných filmov, ktoré si však získajú pozornosť divákov. Za príklad určite stojí Slotherhouse o zabijackom leňochodovi či Pollen o peľoch, ktoré sa vyvinuli v novú životnú formu a začali napádať ľudí.

najpozeranejšie netflix slovensko
Zdroj: FlixPatrol / Screenshot

Napriek hodnoteniam (takmer) najpozeranejším filmom

Deep Fear nie je výnimkou a vypýtal si pozornosť ľudí. Podľa dát z portálu FlixPatrol sa stal v nejednej krajine sveta (či už je to Turecko, Holandsko alebo Kanada) jednotkou v sledovanosti za posledné dva dni. U Slovákov je aktuálne na druhom mieste.

Prekonáva ho už len kórejská zombie akcia Badland Hunters. V seriáloch je na vrchole Griselda, príbeh o krstnej mame kartelov, ktorá sa odohráva v rovnakom svete ako Narcos. Možno aj podobnosť tematiky nalákala divákov k akčnému trileru s kokaínom, navyše však aj žralokmi.

Zachytili ste, že film Deep Fear prišiel na Netflix? Stihli ste si už pozrieť tento kinematografický klenot alebo sa teraz presvedčíte, či je naozaj taký zlý? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -