Aktuálne najlepší slovenský film už nie je len na Netflixe. Nájdete ho na ďalšej službe

Nenechajte si ujsť

Invalid už nie je na Netflixe

Nečakane príjemné filmové prekvapenie zo Slovenska už je po Netflixe dostupné aj na ďalšej streamovacej službe. Invalid, ktorý je najúspešnejší slovenský film tohto roka ,do ponuky pridala slovenská platforma Voyo. Tuzemská platforma tak rozširuje už takto bohatú ponuku titulov zo Slovenska a Českej republiky.

Invalid je zasadený do divokých 90-tych rokov a sleduje príbeh Laca, prostého údržba v bratislavskom múzeu. Laco síce má srdce na správnom mieste, je však cholerik s krátkou zápalnou šnúrou a s ľuďmi rád jedná napriamo. To sa mu však vypomstí pri strete s bratislavskou mafiou, ktorá z neho spraví vozíčkara. Laco si po hlave ale nenechá skákať a spoločne so svojím neočakávaným kamarátom pripravuje plán pomsty.

Invalid
AZYL Production

Invalid v slovenských kinách štartoval v polovici februára a išlo o prekvapivo veľký hit. V návštevnosti film Jonáša Karáska tromfol aj zvučné hollywoodske veľkofilmy a zaradil sa medzi historicky TOP 10 najnavštevovanejších slovenských filmov v našich kinách. Kvôli dlhému premietaniu v kinách bol Invalid v online priestore dostupný až na konci júla, kedy ho do ponuky zaradila najväčšia svetová platforma Netflix.

Teraz je čierna komédia aj v ponuke Voyo, ktoré rozširuje už takto bohatú knižnicu tuzemských filmov. Okrem Invalida Voyo ponúka aj ďalšie veľké slovenské hity ako Sviňa, Báthorička, Šťastný nový rok či jeho pokračovanie z roku 2021 Dobro došli. Uvedené filmy sú zároveň dostupné aj na Netflixe.

Voyo konkuruje aj svetovým službám

Popularita slovenských filmov medzi divákmi v posledných rokoch narastá. Invalid sa napríklad po pridaní do knižnice Netflixu na niekoľko týždňov zaradil medzi najsledovanejšie filmy služby u nás. Voyo zároveň do ponuky tento mesiac pridá aj ďalšie české komédie ako napríklad Muži v pokušení či Ženy v nádeji.

Voyo aj vďaka atraktívnej ponuke tuzemských snímok dokáže konkurovať veľkým svetovým hráčom. Na začiatku novembra sme informovali o tom, že služba už má v Českej republike a na Slovensku 650-tisíc predplatiteľov. Oproti februáru tohto roka ide o nárast o 80-tisíc predplatiteľov. Veľké streamovacie služby čísla abonentov na Slovensku nezverejňujú, predpokladá sa však, že Voyo môže byť po Netflixe druhou najpopulárnejšou službou u nás.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -