Predstavuje sa film Wendell & Wild, stop-motion animák od tvorcu Predvianočnej nočnej mory

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Predstavujú sa Wendell & Wild

Netflix nám prezradil, že stop-motion animovaný film Wendell & Wild dostaneme ešte pred Halloweenom. Ako režisér za ním stojí Henry Selick, ktorý priniesol Koralínu a svet za tajnými dverami alebo známu Predvianočnú nočnú moru (veď kto by nepoznal Jacka Skellingtona). Je tiež autorom scenára, ktorý s nim vytváral Jordan Peele.

Ten tiež nahovorí jednu z hlavných úloh. Doplní ho aj druhý člen jeho komediálnej dvojice, Keegan-Michael Key. Stvárnia pekelne zábavnú dvojicu súrodencov, ktorí sú tiež démonmi. Práve ich mená sú názvom filmu. Zároveň im poriadne zavarí tínedžerka menom Kat, ktorej hlas prepožičala Lyric Ross (This is Us).

Dvoch démonických bratov privolá problémová tínedžerka

Zverejnili nám prvý krátky teaser aj nový plagát, ktoré určujú aj dátumy vydania. Zároveň však ponúkajú aj synopsu. Hovorí toto:

„Toto je animovaný príbeh o démonických bratoch Wendellovi a Wildovi, ktorí vždy majú niečo za lubom. 13-ročná tínedžerka Kat Elliot, plná viny, chce využiť ich pomoc a zavolá ich do Krajiny žijúcich. To však Kat smeruje k brilantne bizarnému a komediálnemu dobrodružstvu ako žiadnemu inému. Animované fantasy popiera zákony života a smrti a to všetko cez ručne robené remeslo stop-motion animácie.“

Krásne remeslo stop-motion

Znovu teda uvidíme toto remeslo, ktoré nám tak skvele predstavil Tim Burton. Práve aj Predvianočnú nočnú moru dosť divákov považuje za jeho dielo. Pre Selicka však ide návrat k nemu po 13 rokoch, odkedy priniesol desivý film o dievčatku na motívy diela Neilla Gaimana.

Okrem spomenutých hercov sa tu v hlasoch postavách objavia Angela Bassett (Black Panther), James Hong (Kung-fu panda), Tamara Smart (A Babysitter’s Guide to Monster Hunting), Natalie Martinez (The Twilight Zone), Tantoo Cardinal (Tanec s vlkmi), Gabrielle Dennis, Igal Naor, David Harewood, Maxine Peake, Ramona Young (Never Have I Ever), Sam Zelaya, Seema Virdi, Gary Gatewood či Ving Rhames (Pulp Fiction).

wendell & wild plagát
Zdroj: bloody-disgusting.com

Vychutnáme si ho ešte pred Halloweenom

Wendell & Wild si budeme môcť pozrieť akurát včas pred najdesivejším večerom v roku. Do vybraných kín dorazí 21. októbra a následne bude na Netflixe dostupný 28. októbra.

Páči sa vám podľa popisu aj ukážky tento nový stop-motion animák? Pozriete si ho v premiére na Netflixe? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: bloody-disgusting.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -