Vraj tromfne Oppenheimera aj DiCapria. Neznámy film je favorit Oscarov, už trailer je mimoriadny

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na Chudiatko

Budúcoročná oscarová sezóna bude poriadne silná. Okrem Oppenheimera či Vrahovia mesiaca kvetov teraz prichádza nový trailer na film Chudiatko (v origináli Poor Things), najnovší počin od známeho Yorgosa Lanthimosa. Nakoľko ide o režiséra Favoritky a Homára, môžete si byť istý nekonvenčnosťou tejto snímky. Hviezdi v nej Emma Stone ako divokejšia a výstrednejšia verzia Frankensteinovho monštra. Zdá sa, že herečka bude silnou kandidátkou na budúcoročné Oscary.

Filmová novinka Chudiatko vychádza z knižnej predlohy od Alasdaira Graya, ktorý sa venuje témam sociálnej nerovnosti, ľudskými vzťahmi a vo veľkej miere tiež sexualitou. Podáva ich však s vtipnosťou hraničiacou až so satirou, čo nám neraz dokazuje aj čerstvá ukážka. Celý projekt je navyše zasadený do podivnej alternatívnej histórie, čím dostáva akýsi snový nádych, ktorým sa môžeme ľahko nechať uniesť.

Excentrická a snová verzia Frankensteina

Stone bude Bella, žena, ktorá bola privedená naspäť k životu neortodoxným vedcom Godwinom Baxterom (toho si zahrá Willem Dafoe). Svoj nový život sa rozhodne nasávať plnými dúškami a so všetkým, čo prichádza – nie len to dobré, ale aj hrozivé a smutné. Čím viac hlavná hrdinka nadobúda vedomie a skúsenosti, tým viac je odhodlaná od svojho stvoriteľa ujsť.

Na novú cestu ju zláka aj pochybný dobrodruh a právnik Duncan Wedderburn (Mark Ruffalo). Spoločne sa prepletajú špirálou tajomných udalostí, náhodných stretnutí a momentami, v ktorých sa stretávajú viaceré historické obdobia. Okrem týchto hercov si tu zahrajú Ramy Youssef, Margaret Qualley, Kathryn Hunter alebo Christopher Abbott.

poor things chudiatko plagat
Zdroj: Searchlight Pictures

Jeden festival už ovládol, ide po ďalšie ceny?

Snímka už mala svoju premiéru na filmovom festivale v Benátkach, odkiaľ si odniesla ocenenie Zlatého leva. Kritici sú z filmu nadšení, čo dokazuje aj takmer 11-minútový standing ovation, ktorý Chudiatko pri premiére zožalo.

Portál Rotten Tomatoes pri novinke ukazuje hodnotenie 95% z 93 hlasov. Zdá sa, že nás čaká poriadna umelecká nálož. Americkí diváci sa o nej budú môcť presvedčiť už budúci mesiac, u nás sa film dostane do kín 8. februára 2024.

Pohltil trailer na Chudiatko svojou atmosférou aj vás? Myslíte si aj vy, že Emma Stone ním bude útočiť na Oscary? Pôjde si celkovo snímka pre viac ocenení? Dajte nám vedieť vaše názory v komentároch. 

Zdroje: collider.com; firstshowing.net

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -