Prichádza trailer na Pearl, prequel k slasheru X. Mia Goth v ňom nachádza kreatívne spôsoby vraždenia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Pearl

Ti West prekvapil divákov svojím filmom X, ktorý priniesol v marci. Ešte prekvapivejšia bola správa, že k nemu v tajnosti chystal prequel. Štúdio A24 k nemu prinieslo začiatkom týždňa plagát a teraz prinášajú trailer na Pearl. Hlavná hrdinka sa tu stáva tým, čím ju poznáme z X, hľadaním kreatívnych spôsobov vraždenia.

Názov odkazuje na meno hlavnej postavy, ktorú hrá Mia Goth. Pozrieme sa na jej roky v skoršom 20. storočí, keď túži po tom, aby mohla byť veľkou filmovou hviezdou. Popri návšteve kín aj s odvážnejšími filmami, ktorými sa inšpiruje, si rozvíja aj svoj… povedzme, že neštandardný spôsob, ako sa zbaviť ľudí, ktorí jej krivdia.

Viac škody a kreatívnejšie spôsoby

Vidíme, že máme očakávať podobnú mieru krvavosti a násilia, ako sme videli v pôvodnom filme. Lenže na desivosti tomu pridáva fakt, že sa to odohráva počas bieleho dňa. Oproti originálu má postava aj viac energie, tak s tým môže prichádzať aj viac škody.

Prequel pritom vznikol takmer náhodou, ako to uviedol jeho tvorca. Mohla za to zhoda okolností. Nakrúcanie prebiehalo na Novom Zélande a štáb bol počas Covid pandémie ochotný nakrúcať iba obmedzený čas. Rovno teda mohli vytvárať pre ďalší film. A čo viac, vedľajší pľac patril produkcii filmu Avatar: The Way of Water, ktorého štáb bol ochotný asistovať.

pearl plagát
flickeringmyth.com

Originálny film, prequel aj sequel sa vytvárali takmer naraz

Od štúdia A24 tak prišiel nápad priniesť nielen prequel, ale rovno aj pokračovanie. Ti West ho okamžite kvitoval, pretože zastáva názor, že nemôže fungovať slasher, ktorý nemá pokračovanie, alebo hneď aj niekoľké. Sequel teda tiež dostal zelenú a pripravuje sa na produkciu.

X bol teda takým úspechom, že dostane sequel aj prequel, ktoré sa tvorili takmer súčasne. Ukážka na Pearl síce hlása, že príde čoskoro a dátum neuvádza ani plagát, od štúdia ho však našťastie známy máme. Projekt sa dostane do vybraných kín 16. septembra tohto roku.

Zaujal vás trailer na film Pearl? Zaujal slasher X od Ti Westa aj vás? Čo hovoríte na prequel, ktorý teraz dostáva? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -