Hraný Hercules od Disney si našiel svojho režiséra. Kto ním bude?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Hraný Hercules má režiséra

Disney prináša čoraz viac svojich klasík v novej podobe. Dostali sme v nej už napríklad Krásku a zviera, Mulan, Knihu džunglí či Aladina. A teraz dostal zaujímavú aktualizáciu aj hraný Hercules. Našiel si totiž svojho režiséra. A je to osoba, ktorá už pracovala na jednom z predošlých zmienených filmov.

Novú podobu klasikým gréckym bájam dali v roku 1997. Samozrejme, pre mnohých z nás ide o absolútnu súčasť detstva. Hrdina v ňom bol unesený bohom podsvetia Hádesom a bol prinútený žiť medzi smrteľníkmi. S asistenciou satyra Philocteta sa učí o svojej sile, musí vyslobodiť svoju milovanú Megaru a dokázať, že je hoden žiť medzi bohmi na Olympe.

hraný film rozprávky Herkules
Zdroj: all.alphacoders.com

Starajú sa o neho režiséri Avengerov

Nové spracovanie prinesú bratia Russovci, ktorých môžeme poznať pre tvorbu Avengers filmov. V tomto prípade však iba ako producenti so svojou spoločnosťou AGBO. Režisérom bude Guy Ritchie. Britského tvorcu môžeme poznať pre tvorbu gangsteriek. Jeho Podfu(c)k či Rock’n’rolla patria k špičkám tohto žánru s komediálnym pojatím.

Ich tvorby sa úplne nevzdal (viď Rozhnevaného muža), avšak v roku 2019 priniesol pre Disney hranú verziu iného filmu. Ním bol práve spomenutý Aladin. Na snímku boli rozporuplné reakcie od fanúšikov. Jednu vec mu však museli nechať, a to kreatívne napísané alebo verne prevedené (samozrejme, že Princ Ali) muzikálne čísla. Dokonca aj Willa Smitha ako Džina dokázal priviesť v kreatívnej podobe, ku ktorej boli ľudia spočiatku skeptickí.

guy ritchie hercules
Zdroj: ew.com

Spoluprácu s Disney si zopakuje

A v neposlednom rade zarobil v tržbách v kine po celom svete cez miliardu dolárov. Všetko sú to logické dôvody, prečo s ním veľkoštúdio spoluprácu obnovilo aj pre ďalší, dlho očakávaný film. Takže sa zrejme hneď po dokončení svojho aktuálneho filmu Fortunova hra, ktorý by sme mali dostať ešte v tomto roku, púšťa do gréckého hrdinu.

Hraný Hercules má v príprave už aj prvotnú verziu scenára. O neho sa stará Dave Callaham, ktorý vytváral napríklad aj film Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch. Produkčná spoločnosť by mala byť v procese, aby najala aj ďalších autorov.

danny devito philoctetes
Zdroj: heroichollywood.com

Návrat jedného z hercov?

Jeden z hlasov z kresleného filmu by sa mohol vrátiť aj sem. Ním by mohol byť spomenutý satyr, teda napol cap, napol človek. V animáku ho nahovoril Danny DeVito, ktorý už skôr tvrdil, že by bol otvorený návratu k postave. Tak už len čakať, či sa to potvrdí a prípadne aj na uvedenie ďalšieho hereckého zoskupenia.

Ste radi, že hraného Hercula bude viesť práve Guy Ritchie? Páčil sa vám jeho Aladin? Máte pôvodný animák z roku 1997 tiež dobre napozeraný? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com, vulture.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -