G.I. Joe by mal dostať nový film, nebude sa jednať o pokračovanie toho z roku 2021

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dostane G.I. Joe (opäť) nový film?

Kým Transformers ako značka opäť rastú, iná séria založená na animáku nemá so svojimi prevedeniami šťastie. Teraz by však mal G.I. Joe dostať nový film, ktorým sa bude štúdio opäť pokúšať o reštart. Prezradil to Lorenzo di Bonaventura, producent spoločnosti Paramount. Povedal, že aj napriek všetkým problémom vedú diskusie, aby priniesli „skutočného amerického hrdinu“ do kín.

Posledný film založený na tejto predlohe prišiel v roku 2021. Už tu išlo o nový pokus štúdia, keď namiesto pokračovaní chceli prinášať príbehy o pôvode postáv. Snake Eyes však prepadol v očiach divákov a z kín si nepriniesol ani polovicu svojho rozpočtu. Preto bolo stopnuté aj jeho plánované pokračovanie s názvom Ever Vigilant.

G.I. Joe reštart
Zdroj: mforum.cari.com.my

Seriál nevyšiel, čas na debaty o reštarte

Zdá sa však, že niekedy medzitým štúdio uvažovalo aj nad tým, že prenesie projekt opäť aj do seriálovej podoby. Producent v nedávnom rozhovore s portálom Collider uviedol:

„V skutočnosti sme vytvorili pilotný diel pre Amazon. To bolo ešte pred tým, ako bol Paramount+, ten ešte len prichádzal. Ale nerozvinulo sa to ďalej. Teraz vedieme veľa konverzácií, čo s tým spraviť ako filmom a povedal by som, že uvidíte, ako toto padne na úrodnú pôdu. Ako skoro je však nemožné povedať. Dlho sa neviedlo nič aktívne a teraz sa toho deje veľa.“

Dokážu ho diváci ešte prijať?

Takže predsa len, nový film príde, zdá sa však, že si fanúšikovia na neho počkajú ešte nejakú dobu. Tvorcovia však stoja pred neľahkou úlohou – musia ich presvedčiť, že táto značka má čo povedať aj v hranej podobe. Film z roku 2009 je ešte stále častým terčom kritiky a aj keď si nájde svojich priaznivcov, je viacero tých, čo by ho najradšej vymazali z histórie.

Medzi nich dokonca patrí aj Channing Tatum, ktorý si tu zahral hlavnú úlohu. Aj napriek podpísanej zmluve na druhý film prosil, aby mohol na začiatku neho ako postava zomrieť. Ten skutočne prišiel v roku 2013 s podtitulom Odveta a nezachránil ho ani Dwayne Johnson, v očiach divákov prepadol ešte viac. G.I. Joe dostal nový film až takmer o dekádu neskôr.

g.i. joe
Zdroj: wall.alphacoders.com

Snake Eyes sa pokračovania zrejme nedočká

Snake Eyes s Henrym Goldingom však aj napriek všetkým snahám nieslo odkaz zo snímok pred ním. Aj so zameraním na konkrétneho hrdinu dopadol z trojice zatiaľ najhoršie. Paramount tak bude musieť vynaložiť poriadnu snahu, aby tejto značke od Hasbra, ktorá bola v 80. rokoch animákom na sobotné rána, prinieslo zaslúžené spracovanie na veľké plátna.

Súhlasíte s tým, že by mala byť značka G.I. Joe reštartovaná? Myslíte, že sa to tentoraz podarí spraviť správne? Ste jej fanúšikmi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -