Matt Damon a Adam Driver budú mať riadny stredoveký súboj. Pozrite si trailer na film The Last Duel

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film The Last Duel

Štúdio 20th Century Studios vypustilo prvý trailer na chystaný film The Last Duel. Prinesie ho štvornásobný držiteľ Oscara Ridley Scott a v historickom epose sa ukážu samé zaujímavé herecké mená. Hlavnými hviezdami sú tu Matt Damon a Adam Driver. Postavia sa proti sebe ako rivali v poslednom francúzskom sankciovanom dueli.

Príbeh je zasadený do Francúzska v 14. storočí, počas Storočnej vojny. Jean de Carrouges (Damon) je rešpektovaným rytierom známym pre svoju odvahu a skúsenosti na bojovom poli. Jacques Le Gris (Driver) je normandským panošom, ktorého inteligencia a výrečnosť robí jedného z najviac obdivovaných medzi šľachtou. Z týchto dvoch, ktorí boli dobrými priateľmi, sa stanú trpkí rivali.

Film nebude len o súboji dvoch mužov

To vďaka niečomu, čo príbehu pridáva skutočnú hĺbku. Nebude to len o bojoch a majstrovste s mečmi. Do príbehu silne vstupuje Marguerite de Carrouges, Jeanova žena. Tú si zahrá Jodie Comer. Je brutálne napadnutá Le Grisom, ale on obvinenia odmieta, aby si zachránil svoje meno. Marguerite však odmieta zostať ticho a vstupuje do popredia, aby obvinila svojho útočníka. Jej odvaha však uvhrne do ohrozenia jej samotný život.

V časoch, keď nezáležalo na pravde, ale na tom, aby si muži zachovali svoje meno, išlo o veľký krok. Tieto samotné slová zaznejú aj počas traileru, avšak v ňom vidíme aj to, ako jedna žena silne stojí za svojim obvinením voči urodzenému. Jean, jej manžel jej slovám uverí a tak vyzýva na súboj na život a na smrť svojho niekdajšieho priateľa. Rozhodnutie teda nechajú na súde božom.

the last duel
Zdroj: fobes.com

Tu hviezdne obsadenie nekončí

Do obsadenia sa pridala ešte jedna hviezda, ktorá bude dohliadať nad priebehom súdov. Je ním Ben Affleck ako knieža Pierre d’Alençon. A ak ste ho niekedy chceli vidieť s blond krátkymi vlasmi a kozou briadkou, zrejme nikdy nebude lepšia príležitosť.

Trailer na The Last Duel nám ukazuje, ako bude film rozprávať príbeh hrdinskej ženy z histórie, o ktorej sa toľko nehovorí. Je to odhodlaní a odvahe, ktorú prejavila a to aj naproti celej patriarchálnej spoločnosti západnej Európy 14. storočia. V skratke – takto sa vyjadril o príbehu Matt Damon a Ben Affleck, ktorí sú spoluautormi scenára.

the-last-duel-poster
Zdroj: collider.com

Príbeh má reálny historický základ

Jeho hlavnou scenáristkou je ale Nicole Holofcener. Je založená na knihe The Last Duel: A True Story of Crime, Scandal, and Trial by Combat in Medieval France (teda Posledný duel: Pravdivý príbeh o zločine, škandále a rozsúdení bojom v stredovekom Francúzsku). Takže vás zrejme už po predošlých prehláseniach a po tomto neprekvapí, že ide o pravdivú históriu, z ktorej budú vychádzať.

Film je produkovaný Scottom, Damonom a Affleckom, k nim sa však pridávajú aj mená Kevin J. Walsh Jennifer Fox. Ako výkonní producenti budú slúžiť Kevin HalloranDrew Vinton, a Madison Ainley. Do kín (a zatiaľ to vyzerá tak, že iba do kín) má prísť 15. októbra v tomto roku.

Zaujal vás trailer na film The Last Duel? Čo vás najviac na pravdivom príbehu zaujalo – že proti sebe budú stáť Matt Damon a Adam Driver ako duelanti alebo silná žena, ktorá si aj v tej dobe stála za svojim slovom? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: variety.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -