Nový trailer na Dunu si pozrieme veľkolepým spôsobom. Dokonca vieme, kedy sa tak stane

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nový trailer na film Duna

Koncom júna sme vás informovali o tom, že Duna režiséra Denisa Villeneuve bola odložená na 21. október. Zároveň sme však dostali informáciu, že v júli sa fanúšikovia majú na čo tešiť. A naozaj je tomu tak. Duna dostane nový trailer, a nie hocijakým spôsobom. Kiná IMAX ponúknu exkluzívny pohľad na doposiaľ nevidené zábery, hudbu priamo z filmu, a v prvom rade na druhý trailer.

Ako to bude prebiehať? V amerických mestách a niektorých krajinách mimo Spojených štátov už bola spustená bezplatná rezervácia vstupeniek. Celý event je totiž zadarmo, len si treba rezervovať lístky. Na hlavnej stránke sa aktuálne nachádzajú krajiny ako Francúzsko, Nemecko alebo Poľsko. Slovensko medzi nimi nie je, avšak netreba strácať nádej.

Náš bratislavský IMAX v nákupnom centre Bory Mall už podobnú akciu raz hosťoval. Jednalo sa o špeciálny pohľad na film Doctor Strange. Preto musíme počkať na vyjadrenie lokálneho distribútora, či si nový trailer užijeme aj v našej krajine. Ukážka nepochybne skôr či neskôr oficiálne vyjde aj na internete, avšak o zážitok v IMAX sa ukrátiť určite nechcete.

O čom je Duna?

Písal sa rok 1965, kedy spisovateľ Frank Herbert vydal prvú časť svojho vedecko-fantastického románu Duna. Dnes séria obsahuje devätnásť kníh, pričom sa táto franšíza stihla rozšíriť aj do iných médií. Zdrojovým materiálom sa inšpirovali aj série ako Star Wars alebo Game of Thrones. Vedzte, že by bez jej vplyvu možno ani nikdy nikdy nevznikli. To, čo Pán prsteňov predstavuje vo svete fantasy, znamená Duna pre vedecko-fantastickú literatúru. Teraz vám priblížime jej príbeh, drsný svet a témy filozofie, ekológie a náboženstva.

Príbeh pôvodnej novely sa odohráva v ďalekej budúcnosti, kedy ľudstvo osídlilo tisícky planét a medzihviezdnu spoločnosť riadi niekoľko vysokopostavených rodov. Ústrednou postavou celého konfliktu je mladý Paul Atreides (Timothée Chalamet), ktorého rodina sa ujala moci a riadenia púštnej planéty Arrakis, prezývanej aj Duna.

duna dátum vydania
Zdroj: twitter.com

Práve Arrakis je jediným miestom, kde možno nájsť vzácne korenie (Melanž), ktoré predlžuje ľuďom život a zároveň ich obdarúva výnimočnými psychickými schopnosťami. Jedná sa o najcennejšiu komoditu v celej galaxii. Na druhej strane konfliktu stojí rod Harkonnenov, ktorí sa chcú zmocniť vlády nad planétou Arrakis a tým ovládnuť obchod s korením. Tu vstupujú do príbehu témy politiky, náboženstva, ekológie, technológie a hlavne ľudské emócie spojené s filozofickými úvahami a intrigami.

Hrajú Timothée Chalamet ako Paul Atreides, Zendaya ako Chani, Rebecca Ferguson ako Lady Jessica, Oscar Isaac ako vojvoda Leto Atreides, Jason Momoa ako Duncan Idaho, Stellan Skarsgård ako barón Vladimir Harkonnen, Dave Bautista ako Glossu Rabban, Javier Bardem ako Stilgar, Josh Brolin ako Gurney Halleck, David Dastmalchian ako Piter De Vries, Stephen Henderson ako Thufir Hawat, Sharon Duncan-Brewster ako Liet-Kynes, Chang Chen ako doktor Wellington Yueh a ďalší.

Tiež by ste si exkluzívny pohľad a nový trailer radi užili v kinosále IMAX? Dajte nám vedieť do komentárov!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -