Zack Snyder podpísal s Netflixom dohodu na viac rokov. V rámci nej príde aj Army of the Dead 2

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zack Snyder prinesie na Netflix aj Army of the Dead 2

Zack Snyder so svojou produkčnou spoločnosťou Stone Quarry Productions, do ktorej spadá nielen jeho životná, ale aj filmy tvoriaca partnerka Deborah Snyder, uzatvoril novú dohodu. Je logicky s Netflixom a tentoraz je to na dva roky. Chystajú spolu priniesť viacero filmov a jedným z nich je aj Army of the Dead 2.

Prvá časť stráca na popularite, keď jej viacero ľudí vytýka zbytočnú zdĺhavosť a v podstate absenciu širšieho deja. Ale určite išlo o zaujímavý nápad, dať dokopy heist film so zombie tematikou a vykrádať kasíno vo Vegas počas toho, ako ho okupujú živí mŕtvi. O tom určite svedčí vysoká sledovanosť.

Army of the Dead oficiálny trailer
Zdroj: Netflix

So značkou Army of the Dead iba načreli na povrch

K tomu sa vyjadril aj šéf sekcie filmov na Netflixe, Scott Stuber. Hovoril o tom, že on pracoval so Zackom a Deborah už od ich prvého filmu, ktorým bol Úsvit mŕtvych (Dawn of the Dead). Medzitým sa jeho kariéra vyvíjala rôznymi smermi, ale vždy je super vidieť ako sa vracia ku svojim koreňom, ako to spravil v spomínanom filme, ktorý sa stal jedným z najviac populárnych na streamovacej službe.

Tak sa nie je čomu čudovať, že obe strany majú z toho záujem spraviť značku. Už sme sa dozvedeli o tom, že sa chystá prequel s niektorými postavami, Army of Thieves. Okrem toho dostaneme aj anime sériu, ktorá bude vysvetľovať minulosť ďalších charakterov. Slovami Stubera, iba „načreli na povrch toho, čo môžu spolu so Stone Quarry vytvoriť“.

prvý pohľad Army of Thieves
Zdroj: Netflix

Spolupráca výhodná pre obe strany

Na dlhšiu spoluprácu sa samozrejme teší aj Zack Snyder, ako povedal v rozhovore pre The Hollywood Reporter. Jeho cieľom a veľkou snahou je vždy prinášať toľko kvalitného obsahu, koľko sa len dá. Veľké filmy a veľké projekty. Preto mu je trochu ľúto, že si tieto projekty pozrú diváci iba na malých obrazovkách, ale my dodávame, že to určite nie je zlá forma sledovania jeho filmov.

Deborah Snyder je zo spolupráce ešte viac nadšená. Hovorí, že je pre nich veľmi cenné nájsť spoluprácu založenú na vzájomnom rešpekte. Potrebujú totiž niekoho, kto v ich projekty verí, pretože to nehrajú na istotu a filmami môžu ísť až na hranu. Skúšajú nové veci a nedržia sa iba tých, o ktorých sú presvedčení, že fungujú. A Netflix im v tomto dáva dosť slobody.

zack snyder rebel moon
Zdroj: twitter.com

Okrem značky aj nenaplnený sen z Hviezdnych vojen

To je určite poznať. Nechystá sa totiž iba Army of the Dead 2 a ďalšie projekty z tejto značky. Snyder si tu tak trochu splní aj sen, keď môže priniesť sci-fi dobrodružstvo Rebel Moon. Pôvodne ho zamýšľal ako projekt zo série Hviezdnych vojen a aj ho poslal Lucasfilmu. Po odmietnutí ho môže konečne pretvoriť a vydať ako samostatný film.

Myslíte si, že pokračovanie Army of the Dead bude mať kvalitu, alebo je po prijatiach prvej časti zbytočné? A čo hovoríte na celkovú spoluprácu Snydera a jeho produkčnej spoločnosti s Netflixom? Vzídu z toho dobré filmy? Podeľte sa s nami o váš názor.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -