Takýto horor ste ešte nevideli. Brutálny príbeh spred 45 000 rokov vo vás prebudí zvieracie inštinkty

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na unikátny horor Out of Darkness

Spoločnosť Bleecker Street čoraz viac púta kritikov aj divákov. Zabodovala svojím sci-fi trilerom I.S.S., teraz prinášajú trailer na snímku Out of Darkness. Hneď od začiatku nám dávajú najavo, že pôjde o horor, aký sme ešte nevideli. Absolútnu unikátnosť námetu totiž zabezpečuje fakt, že sa odohráva v čase 45 tisíc rokov do minulosti.

Príbeh nás zavedie do roku 43 000 pred našim letopočtom, do doby kamennej. Kmeňové usporiadania sa neustále sťahujú za potravou, tak je to aj v prípade týchto ústredných postáv. Po tom, čo zistia, že mamuty niečo ženie k ich krutej smrti, musia hľadať nové zázemie. Presunú sa loďou na nové miesto, hneď ako vstúpia na pevninu však začnú tušiť, že niečo nie je v poriadku.

Napätie zo skrývajúcich sa hrozieb

Členovia kmeňa začnú jeden za druhým zomierať. Je to trest od bohov za to, že prekročili hranicu? Je dôvodom nehostinné prostredie? Je v novej krajine nový kmeň, ktorých členovia ich vraždia a pojedajú? Ukážka nám toto všetko naznačuje a neznalosť jednoznačnej odpovede skvele buduje trilerovú atmosféru.

Scenár k filmu napísala Ruth Greenberg, pre ktorú ide o debut v celovečernom filme (predtým napísala krátky, ale strhujúci triler Run). Réžiu si zobral na starosť Andrew Cumming. Viedol epizódy seriálov Payback, Cold Feet alebo River City, vo svete filmu však ide aj pre neho o novú pozíciu.

horor out of darkness
Zdroj: Bleecker Street

Unikátny v každom ohľade

Rovnako dáva snímka priestor aj neopozeraným hereckým tváram. Medzi nimi sú v obsadení Safia Oakley-Green, Kit Young, Chuku Modu, Iola Evans, Arno Lüning alebo Luna Mwezi. Unikátnosť je tak zachovaná v každom jednom aspekte a je jasné, že uvidíme niečo úplne nové.

Skvelá kombinácia strachu z neznámeho, snahy o prežitie a uvedomenia si, že skupina preživších nemusí byť v novom prostredí sama, vytvára pôsobivú atmosféru. Navyše dostávame mrazivé obrazy, ktoré nás svojou desivosťou priamo fascinujú. Dátum 9. februára 2024 by sme si tak mali zapísať do kalendárov, vtedy bude mať film premiéru v amerických kinách a následne zamieri k digitálnemu vydaniu na streamovacie služby.

Ako sa vám páči trailer na Out of Darkness? Oceňujete jedinečnosť námetu pre tento horor? Zaujalo vás, akú atmosféru dokázal vybudovať iba ukážkou? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -