Nič pre slabé povahy. Severský horor prináša znepokojivý pohľad na zombie žáner (+trailer)

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Handling the Undead

Thea Hvistendal nie je v našich končinách príliš známym menom, táto nórska režisérka však pred štyrmi rokmi šokovala svet svojim krátkym filmom Children of Satan. Znepokojivým a provokatívnym je aj jej prvý celovečerný a najnovší celovečerný počin Handling the Undead, čo jednoznačne dokazuje aj čerstvý trailer. Už v prvých desiatkach sekúnd dá jasne najavo, že toto nebude štandardný horor, v ktorom sa vracajú mŕtvi.

Námet na film Handling of the Dead pochádza knižnej predlohy spisovateľa Johna Ajvideho Lindqvista, ktorú priniesol ešte v roku 2005. Tohto spisovateľa môžeme poznať aj ako autora príbehu Nech vojde ten pravý, ktorý sa dočkal už dvoch slušných filmových adaptácií.

Absolútne nový pohľad na zombie žáner

Film dáva úplne nový smer známemu zombie žánru. Hlavné mesto Oslo sprevádza oveľa väčší problém, ako je nezvyčajné teplo – obklopí ho tajomné elektrické pole, ktoré ničí elektrinu a prináša ľuďom neznesiteľné bolesti hlavy. Najdivnejšou udalosťou však je, že sa naspäť k životu prebúdzajú nedávno zosnulí.

Sledovať máme tri rodiny, ktoré sa ešte stále musia vyrovnávať so svojou stratou. Teraz sú ich milovaní naspäť, no nie v podobe, v akej si ich rodina pamätá. Pozostalí skúmajú hranice toho kam sú schopní zájsť pri láske k svojim blízkym, okrem hororu sa tak film stáva aj náročnou sociálnou drámou.

film handling the undead
Zdroj: themoviedb.org

Okrem hororu aj ťaživou sociálnou drámou

Anna (Renate Reinsve) trúchli nad príliš skorým odchodom jej syna, medzitým sa 86-ročná Tora (Bente Børsum) lúči naposledy v pohrebnom ústave so svojou sestrou. Štvorčlenná rodina zostáva bez manželky a matky. Keď všetci z nich prídu naspäť, naskytuje sa po čase otázka, či by nebolo lepšie ak by zostali v hroboch.

Film prinesie spoločnosť Neon a uvedie ho vo vybraných kinách v domovskej krajine 9. januára. Následne poputuje na filmový festival v Sundance, ktorý sa bude odohrávať 18. až 28. januára 2024. Keďže ide o menší nezávislý film, premiéru v našich kinách neočakávame. Omnoho pravdepodobnejšia je premiéra na niektorej zo streamovacích služieb.

Ako vás zaujal trailer na film Handling the Undead? Páči sa vám ako tento severský film prináša úplne iný zvrat na žáner s nemŕtvymi? Pozriete si ho? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: fangoria.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -