The Batman: Recenzie hovoria, že ide o napínavý aj romantický film a najlepšieho Batmana od Temného rytiera

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Batman má prvé recenzie

Batman je postava, ktorá mala na plátne už mnoho stvárnení. Niektoré viac vydarené, niektoré skôr groteskne mimo. Matt Reeves si zobral na starosť neľahkú úlohu a rozhodol sa preniesť postavu do filmu, ako to ešte nikdy predtým nebolo spravené. The Batman dostal prvé recenzie a podľa nich to vyzerá tak, že sa mu podarilo poriadne trafiť.

V prvom rade nejde o tradičný superhrdinský film, aj keď im vzdáva poctu. Tu ide viac o detektívny príbeh, ktorý je svojím zameraním schopný konkurovať aj tradičným noirovým dielam. Obsadenie Roberta Pattinsona ako mladšieho Bruca Waynea sa po oznámení stretlo s viacerými nepochopeniami. Teraz as zdá, že ho označujú za jedného z najlepších Batmanov vôbec.

Drží sa viac pri zemi s realistickými záporákmi

Jeho najväčším nepriateľom je v tomto prípade Riddler, ktorého si tu zahral Paul Dano. Mimo neho tu ale vidíme aj Penguina v podaní Colina Farrella. Snímka sa drží aj viac pri zemi, keď ukazuje aj trochu iného záporáka a to mafiánskeho bossa Carmine Falconeho. Jeho hrá John Turturro.

Mladý Bruce v tomto boji nedokáže obstáť sám a našťastie mu po boku stoja Selina Kyle (Zoë Kravitz) a James Gordon (Jeffrey Wright).Pri oboch ešte len vidíme, ako sa stávajú známymi postavami – Catwoman a komisárom v policajnej jednotke Gothamu. Samozrejme nechýba ani Alfred Pennyworth, ktorého tu hrá Andy Serkis. Aj ten mal vraj pomerne odlišnú úlohu ako otcovskú figúru.

To najlepšie od Temného rytiera

Inakosť, detektívny príbeh a držanie sa reálnejších príbehových línií sa značne vyplatilo. Reeves zbiera po sociálnych sieťach, rovnako aj od kritikov, chvály. Dokonca ho označili aj za to najlepšie, čo sme ohľadom postavy dostali od Nolanovho Temného rytiera.

Popritom, ako ho však označujú za temný, hlboký a intenzívny zážitok, vyzdvihujú aj inú stránku. Dokonca ho v niektorých ohľadoch dokážu špecifikovať ako romantický. Chémia medzi Selinou a Brucom vraj funguje perfektne. Už predtým bola táto dvojica označovaná ako BatCat.

Poradil si aj s hodnotením PG-13

The Batman zbieral už skôr reakcie na jeho prístupnosť od 13 rokov. Drsnému filmu by svedčalo, keby bol mládeži neprístupný. Avšak aj toho sa týkajú komentáre. Film ide čo najbližšie R-kovému hodnoteniu, pričom si stále dokáže zachovať to svoje pôvodné.

Samozrejme, že film nehodnotili len na Twitteri, ale aj prostredníctvom oficiálnych filmových webov. Vychválili ho kritici z portálov Screen Rant, IndieWire, CBR, Empire či Variety. Na Rotten Tomatoes si zatiaľ vyslúžil 86 %, weby ako IGN alebo Digital Spy dávajú plné hodnotenia.

the batman hodnotenia
Zdroj: facebook.com

Príliš dlhý?

Občas sme našli aj mierne protichodné názory. Napríklad má podľa oficiálneho hodnotenia ComicBook 5 hviezdičiek z 5, ale ich redaktor v recenzii píše niečo iné. Kofi Outlaw sa vyjadril, že ide o skvelé znovupredstavenie značky, ale film sa zdá byť ako obeť aktuálneho diania. Pri tom, čo sa momentálne deje vo svete, nie je jeho posolstvo príliš výrazné a film nakoniec pôsobí „duto“.

Okrem toho však bola jedinou výčitkou stopáž. K nej sa vyjadril napríklad Todd Gilchrist z portálu TheWrap. Nakoniec ale predsa ide o komplexný príbeh, ktorý treba vyrozprávať a síce sa necháva otvorený pre prípadné pokračovania, ale hlavná línia nezostáva nedokončená.

Je sa na čo tešiť

The Batman teda dostal prvé recenzie a hodnotenia, ktoré sú maximálne kladné. Ide podľa nich o originálny, pútavý a prinajmenšom temný príbeh. Balansuje medzi napätím a akciou a nechýba mu ani milostná zápletka. Označiť ho za najlepší Batman film od Temného rytiera je predsa veľkým krokom. Ale rozhodne to vyzerá tak, že sa máme na premiéru, ktorá bude o dva dni, na čo tešiť.

Navnadili vás prvé recenzie a hodnotenia na film The Batman ešte viac? Tešíte sa na tento temný detektívny príbeh s mladým Brucom Wayneom s tvárou Roberta Pattinsona? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -