Čakajú nás ďalšie príbehy Aziraphaela a Crowleyho. Druhá séria Good Omens bola oficiálne potvrdená

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Druhá séria Good Omens bola potvrdená

Amazon štúdiá nám prinášajú skvelé správy. A to, že nás čaká aj druhá séria Good Omens. Samozrejmosťou v tomto prípade je aj to, že sa vrátia herci v hlavných úlohách. Takto si pozrieme štýlového a charizmatického anjela Aziraphaela (Michael Sheen) aj hedonistického démona Crowleyho (David Tennant) a ich nové príbehy.

Seriál je založený na knižnej predlohe, ktorú napísala v roku 1990 pozoruhodná dvojica autorov. Už bohužiaľ večne nápaditý nebohý Terry Pratchett a zaujímavo pochmúrny Neil Gaiman. Práve druhý autor sa podieľal na spracovaní nielen ako scenárista, ale aj producent a do tejto úlohy sa vráti aj pre pokračovanie. Kniha vyšla u nás aj minulý rok v preklade ako Dobré znamenia.

Dobré-znamenia
Zdroj: dennikn.sk

Anjel a démon spolu proti apokalypse

Kniha hovorí o veľmi nepravdepodobnom spojení (ale odvekom priateľstve) anjela a démona. Spolu musia nájsť správneho antikrista, ktorý sa omylom vymenil pri pôrode a tak zabrániť apokalypse. Že to znie bláznivo, to vedia fanúšikovia knihy (tú si určite prečítajte najskôr) aj seriálu. A s tým, že bola globálna hrozba odvrátená, sa môžeme bližšie pozrieť na komplikovaný vzťah medzi dvomi hlavnými postavami. A to dokonca aj tak, že pôjdu za zdrojový materiál, keďže prvá séria pokryla dej knižnej predlohy.

Druhá séria bude mať tiež 6 epizód a dorazí na Amazon Prime. Samozrejme sa predtým však musí začať točiť, čo by sa malo udiať ešte počas tohto roka v Škótsku. Nakrúcanie by ale mohlo ísť rýchlo, nakoľko prichádzajú nové posily. Ako koproducent bude figurovať Douglas MacKinnon a výkonní producenti budú dôležité mená z BBC – Josh Cole (vedúci komédie) a Rob Wilkins (producent štúdií). Spolu s Gaimanom bude scenáre písať John Finnemore, ktorý písal viaceré britské skeče a sitkomy.

Tešia sa aj herci. Každý po svojom

Vyzerá to tak, že na návrat sa tešia aj samotní herci. Sheen sa značne vtipným spôsobom vyjadril k obnoveniu seriálu. Povedal nasledovné:

„Ja osobne som proti. Ale svet sa nezachráni sám, no nie? Keď ja a David zvládneme nekaziť produkciu a nezapríčiniť katastrofu, tak by tam aj mohla byť šanca, že sa to dokončí.“

Davidom samozrejme myslel jeho verného hereckého kolegu, s ktorým má snáď podobný vzťah ako postavy v seriáli samotnom, Tennanta. Ten po vypočutí jeho slov dodal:

„Návrat Good Omen je pre mňa osobne skvelou správou. Už len preto, že budem môcť znovu pracovať s Michaelom a hovoriť znovu Neilove úžasné slová. Pre vesmír je to ale zrejme horšia správa. Takmer určite tu bude nejaká čerstvá existenciálna kríza, s ktorou sa budeme musieť popasovať, ale viete aké to je – cesty sú nevyspytateľné.“

Gaiman dostane z hlavy nápady, ktoré tam mal roky

Nielen herci, ale aj samotný tvorca je nadšený zo vznikajúceho pokračovania. Hovorí, že druhá séria Good Omens mu umožní použiť materiály, ktoré ma už roku v hlave. Dokonca si zaspomínal aj na Pratchetta a hovoril, že už bohužiaľ nie je medzi nami. Ale ak by bol, tak by určite podporil pokračovanie, pretože veľa príbehových liniek práve pochádzalo od neho.

good-omens-michael-sheen-david-tennant
Zdroj: digitalspy.com

Z deja zatiaľ poznáme jedinú vetu

Veľa ľudí sa ho totiž pýtalo, čo sa stalo ďalej (alebo dokonca predtým) ako sa títo dvaja spoznali. Na druhé vraj nevie odpovedať, pretože Aziraphael a Crowley sú spolu už od počiatku a starajú sa, aby bol na planéte aspoň trochu poriadok. Na druhé by odpovedal iba veľmi stroho.

„Sme späť v Soho a okrem toho všade po čase a vesmíre, kde riešime záhadu. Všetko to ale začína s anjelom, ktorý sa prechádza po Soho a má stratu pamäte.“

Veľa sme sa toho nedozvedeli, ale je to v každom prípade dobrý základ. Cestovanie časom a priestorom nám dáva celkom pekné narážky vzhľadom na jednu z predchádzajúcich úloh Davida Tennanta. A Michal Sheen so stratou pamäte? Tu sa môže naozaj diať čokoľvek. Tak uvidíme, čo si pre nás spolupráca BBC, Amazonu a Neila Gaimana prichystala tentokrát a čo nás čaká od druhej série.

Ste radi, že budú mať Good Omens aj pokračovanie? Tešíte sa na ďalšie príbehy Crowleyho a Aziraphaela? Čo hovoríte celkovo na netradičné priateľstvo anjela a démona? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: digitalspy.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -