Galaktický hrdina konečne vstúpi do MCU. Kto pripravuje projekt Nova?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Projekt Nova je v príprave

Fanúšikovia komiksov už takmer dekádu čakajú na jedného konkrétneho hrdinu v MCU. Zdá sa, že by sme ho mali konečne dostať. Tento komiksový svet totiž rozšíri projekt Nova. A zdá sa, že Disney je spokojné so scenáristom Moon Knighta, nakoľko ho prinesie práve Sabir Pirzada.

Nie je ešte známe, na ktorú postavu by sa mal zamerať, pretože dôležití držitelia tohto titulu boli dvaja. Najznámejším bol Richard Rider, pôvodne tínedžer, ktorý obdržal helmu od umierajúceho člena jednotiek Nova. Sú to sily, ktoré zodpovedajú za udržanie poriadku a mieru v známom vesmíre. Preto si mladý hrdina adoptoval toto superhrdinské meno a stal sa ochrancom Zeme.

projekt nova
Zdroj: comicbasics.com

Richard alebo Samuel?

Druhý bol predstavený v roku 2011 a nesie meno Sam Alexander. Tiež ide o tínedžera, ktorý sa dostal k helme, ktorá mu dávala schopnosti. Tú však našiel po vypratávaní vecí po svojom otcovi. Chlapec so svojimi novými silami cestoval po celej galaxii, často po boku Strážcov Galaxie.

Plynule sa dostávame k MCU, pretože práve v ich filme z roku 2014 nám boli po prvý raz predstavené Nova Corps. Sú to elitné jednotky na planéte Xandar. Síce ochraňujú okolitý vesmír a režisér James Gunn nám opakovane dával náznaky na mocnejších jedincov, nikdy sa nespomínali helmy alebo nositeľa tohto titulu.

projekt nova
Zdroj: rare-gallery.com

Xandar je zničený

Možno si teraz poviete, ako by sa na to dalo nadviazať, keď vo filme Avengers: Infinity War zničil Thanos planétu Xandar, aby získal Kameň sily. Avšak aj takúto skutočnosť sme mali na stránkach predlohy. Jesse Alexander, spomínaný Samov otec, získal helmu tak, že zomierajúce jednotky Nova spojili všetky svoje sily a akumulovali ju v nej.

Preto ešte nemôžeme vedieť, ktorého z týchto dvoch hrdinov prinesú, pretože hra je rozohraná pre oboch. V tomto momente nevieme ešte ani to, či by mal byť projekt Nova filmom alebo seriálom. Uvidíme, či musíme počkať až na jeho sólovú cestu alebo by sa mohol ukázať už niekedy predtým.

mcu nova corps
Zdroj: cbr.com

Kde sa môže objaviť prvý raz?

Nakoľko ide o galaktického hrdinu, pokojne by sa mohol ukázať v chystanom filme The Marvels. Predsa len sú jeho sily trochu podobné s trojicou hrdiniek. Prípadne by to ponúkalo priestor na to, aby sa objavil v seriáli Secret Invasion. Nova je známy svojím častým bojom proti Skrullom a tu by sme mali vidieť ich zlú odnož, ktorá sa snaží infiltrovať na Zem.

Ako samostatný seriál na Disney+ by to tiež dávalo zmysel, pretože svet Marvelu týmto spôsobom rozrastá. Najbližšie, už o 5 dní na ňom dostaneme seriál Moon Knight v hlavnej úlohe s Oscarom Isaacom. Práve jeho autorom je Pirzada, ktorý pripraví Novu. Uvidíme teda, čo nás čaká.

Ste radi, že bude konečne tento hrdina predstavený v MCU? Tiež ste ho čakali už od prvých Strážcov Galaxie? Myslíte si, že projekt Nova bude seriál alebo film?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -