Taika Waititi vysielal online a odpovedal fanúšikom. Čo prinesie film Thor: Love and Thunder?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Thor: Love and Thunder sa odkladá

Film Thor 4, ktorý má podtitul Love and Thunder, sa kvôli súčasnej situácii okolo koronavírusu tiež presunul. Nepozrieme si ho v kinách ako sa pôvodne predpokladalo, ale až 28. februára 2022.

Aby nám aspoň trochu skrátil čakanie, v rámci súčasných trendov vysielal jeho režisér Taika Waititi online na Instagrame. V streame zhrnul, čo už o filme vieme a odpovedal na otázky fanúšikov. Nebol by to však Taika, ak by netreskol poriadnych pár hlúpostí, s ktorými si vystrelil z priaznivcov Marvel ságy.

Natacanie filmu thor: love and thunder
Zdroj: reddit.com

Čo o filme zatiaľ vieme

Vo filme sa má opäť objaviť aj Tessa Thompson ako Valkyrie a zároveň kráľovná, respektíve kráľ nového Asgardu. Hľadať si zároveň bude vládnúcu polovičku, pričom to pravdepodobne padá na Jane Foster, ktorá sa vracia do MCU. Tá však bude figurovať aj ako Mighty Thor. Zvlášť verzia by sa mohla objaviť aj v podobe Beta Ray Billa (akejsi býčej formy Thora, easter eggom nám bol ukázaný v Ragnaroku), nebolo to však potvrdené.

beta-ray-bill-thor-ragnarok-easter-egg
Zdroj: comicbook.com

Čo je však tiež isté, je, že sa vrátia aj postavy Korga a Mieka, komickej dvojice mimozemšťanov. Veľkým lákadlom je ale rola Christiana Balea, ktorý tu má stvárniť záporáka. Nevieme zatiaľ, o koho ide, ale pravdepodobná voľba teraz padá na Gorra, zabijaka bohov.

Práve v tom spočíva jedna z informácií, ktoré Waititi prezradil. Vo filme Thor: Love and Thunder by sa podľa jeho slov mali objaviť vesmírne žraloky. Ak vám to znie neuveriteľne, vedzte, že sú skutočnou súčasťou Marvel sveta z komiksov (a predsa len, už sme od neho videli aj väčšie šialenosti).

thor gorr
Zdroj: ign.com

Vesmírne žraloky v MCU?

Tieto žraloky, v komiksoch známe ako Starsharks, sú výtvorom autora Jason Arona, ktorého Waititi osobne obdivuje a uznáva. A čo je zaujímavé – obiehajú orbitu jednej nemenovanej planéty a živia sa zvyškami bohov, ktorí sú zmasakrovaní. A to nikým iným, ako Gorrom, ktorý je zároveň vládcom tejto planéty.

Táto informácia teda vyzerá zo všetkého najviac pravdepodobne a možno si s ňou Taika nerobil srandu. Ostatné sú ale čisto výplody (ako je koniec koncov u neho zvykom), ktorými nás chcel kvalitne pobaviť. O Ragnaroku napríklad spätne povedal, že zobrali všetky nápady 10-ročných detí a zrealizovali ich.

thor spacesharks
Zdroj: asapland.com

Trolling fanúšikov

Čo ale povedal k samotnému filmu? Napríklad si vymyslel vesmírny oblek pre Mieka. Na tom by nemuselo byť nič zvláštne a bolo by to aj uveriteľné, keby oblek nebol podobný ľudskej postave. A nie hocijakej, ale sexy ženskej postave s príjemnými krivkami a dlhými nohami. Avšak kto vie – možno Miek naozaj bude nosiť tento mecha oblek.

Najväčší gól ale prišiel, keď ukazoval časti falošného scenára. V ňom sa vracia oživený Tony Stark a jeho jediným vysvetlením je „pretože veda“ (už chýba iba poznámka „bitch“ zo známeho meme). A nie je jediným, kto ožil. Vrátil sa aj Thanos.

miek sexi oblek
Zdroj: twitter.com

Fiktívna časť scenára

Medzi Tonym a Thorom tak prebehne rozhovor, v ktorom sa ho Thor pýta, či sa opäť spájajú. Iron Man na to odpovedá „Znovu, Znovu. Je čas, aby sme všetkých priniesli naspäť. A tentoraz sa budeme mstiť ešte viac ako naposledy. Budeme Avengereres!“

Taika Waititi je absolútnym bláznom žijúcim vo svojom vlastnom vesmíre, ktorý nás rád baví. To sa mu jednoznačne podarilo aj teraz prostredníctvom streamu na sociálnych sieťach. Niektoré nápady by bolo rozhodne veľmi absurdné vidieť pre film Thor 4, ja osobne dúfam aspoň vo vesmírnych žralokov a s nimi aj Gorra.

Pobavili ste sa na vyjadreniach na film Thor 4? A myslíte, že režisér niektoré z nich zrealizuje?

Zdroj: screenrant.com, gamespot.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -