Hraný seriál bol šialenosťou oproti tomuto iba predkrmom | The Boys Presents: Diabolical RECENZIA

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Boys Presents: Diabolical RECENZIA – Tvorca pôvodného komiksu The Boys Garth Ennis sa opätovne spojil s Amazon Prime Video. Aby nám skrátili čas, počas ktorého čakáme na tretiu sériu hraného seriálu, priniesli The Boys Presents: Diabolical (budem ďalej kvôli skráteniu uvádzať ako Diabolical). Osem animovaných krátkych príbehov plných šialeností.

Každá epizóda dostáva vlastný štýl animácie a vytvoril ju iný tvorca zo súčasnej doby. Takto sa v tvorbe epizód prestriedali Seth Rogen, tvorcovia Ricka a Mortyho Justin Roiland a Ben Bayouth, Awkwafina, Aisha Tyler, Andy Samberg či dokonca samotný Ennis. Ak si myslíte, že The Boys boli mimoriadne krvaví, absurdní či dohnaní na hrot, tak si počkajte na túto záležitosť.

diabolical recenzia
Zdroj: sportskeeda.com

The Boys Presents: Diabolical RECENZIA

Ako bolo spomenuté, každý diel sa venuje inej animácii. Takto dostaneme odkaz na klasické americké animáky ako Looney Tunes, anime, kórejskú animáciu, francúzske rozprávky či grafiku priamo z komiksov. Pri Roilandovi nemôžeme čakať nič iné ako postavy presne ako z Ricka a Mortyho.

Logicky sa zmenou autora vždy mení aj celkovo to, ako epizóda vyzerá. V prvej časti nám Seth Rogen vracia laserové dieťa, ktoré sme videli už v seriáli. A nikdy by sme nečakali, že ranné animáky by mohli byť takýmto krvákom. A stále tak milým…

ukážka the boys diabolical
Zdroj: geeknative.com

Splnený sen fanúšikov komiksu

Od samotného tvorcu komiksu dostaneme samozrejme jeho poctu. Postavy vyzerajú presne tak, ako na stránkach pôvodného materiálu a Butcher je v hranej podobe vynikajúcim, ale tu je tým správnym zákerákom (veľmi zjemnene povedané). A ak Simon Pegg ako Hughie (ktorý bol v prvom rade týmto hercom inšpirovaný) nie je poriadny fan servis, tak už nič iné. Odporúčam ale zapnúť titulky, Jason Isaacs dáva taký britský slang, že budete… ehm, málo, rozumieť.

The Boys: Diabolical
Zdroj: headtopics.com

Compound V v (ne)správnych rukách

Vždy je nám ukazované, ako si Vought kryje svoj najcennejší majetok – svojich hrdinov. Tu sa dozvieme ako ešte viac kryli Homelandera a že je to je ešte väčší bastard, ako sme si pôvodne mysleli. Dostaneme sa ak k jeho prvotnej misii a nebude to pekné.

Avšak Compound V sa dostal medzi ľudí a ukázané máme aj ako by ich to dokázalo ovplvyniť. Či už v nepravdepodobných hrdinoch (hrdina so zosilňovačom miesto hlavy, ktorý hrá iba jedinú pieseň alebo hrdina, ktorý sa vie len premeniť na vodu) alebo obyčajných ľuďoch, ktorí by sa pomocou neho chcú zlepšiť. A žiť si svoj (moderný) sen.

the boys diabolical
Zdroj: imdb.com

Samberg píše dojemný príbeh, Awkwafina epizódu o…

Dostaneme však aj poriadnu rodinnú drámu. Jednu ako vystrihnutú z talkshow, či šou o manželskej poradni, jednu takú, ktorá vás poriadne chytí za srdce. V pocte kórejskej animácii by ste nikdy nepovedali, že Andy Samberg dokáže vytvoriť tak príjemný, citlivý a dojemný príbeh.

Každá epizóda má jednoducho niečo do seba. Avšak jedna z nich vytŕča ako slabší podpriemer a je jednoducho o hovne. A to naozaj, nesnažím sa byť ani hlúpo kritický. Po pozretí dielu od Awkwafiny pochopíte presne, na čo narážam.

diabolical samberg
Zdroj: tvguide.com

Plný hviezdnych hlasov

Spomínajúc známu herečku, okrem tvorcov sa treba iste zamerať aj na hlasy. Na tak krátku stopáž ich tu dostávame naozaj ohromné množstvo. Pri pozretí na „záporáka“ Groundhawka si budete hovoriť, že ten hlas určite poznáte. A samozrejme, že to nie je nikto iný ako Bender z Futuramy – John DiMaggio.

Určite sa preto oplatí pozerať v origináli, niektoré dokonca aj opakovane. Takto môžete zachytiť všetky hlasy sami, pre navnadenie dám iba zopár tipov. Nubian Prince je Don Cheadle (áno, War Machine z MCU) a Great Wide Wonder je Michael Cera. Ostatné necháme na vašom prekvapení.

diabolical
Zdroj: looper.com

Za málo času veľa muziky

Možno si poviete, koľko sa toho dokáže zmestiť do ôsmych epizód, navyše ak najdlhšia z nich má 14 minút. Ale ako môžete vidieť v popisoch vyššie, dokáže sa toho zmestiť viac ako dosť. Dostávame príbehy odvodené priamo z deja, ktorý vidíme v seriáli, vidíme príbehy priamo adaptované zo stránok komiksov.

Dostávame príbehy, ktoré s hlavným dejom súvisia okrajovo a skôr úplne samostatne. Predstavia nám hromadu nových postáv, ktoré sme na obrazovke ešte nevideli. Ak patríte medzi fanúšikov komiksu, iste si prídete na svoje. Ak nie, taktiež. Dokáže pobaviť aj tých, ktorý so zdrojovým materiálom (aj seriálom) neprišli do kontaktu (otestované).

the-boys-diabolical
Zdroj: consequence.net

The Boys Presents: Diabolical RECENZIA – Zhrnutie

To celé dokážu urobiť v pestrej a rôznorodej zmesi epizód. Tie vás pobavia, dojmú, príjemne potešia, ale poskytnú vám aj ten moment, keď sa budeme nechápavo škriabať na hlave a neveriacky pozerať, či sa to naozaj deje. Občas musíte mať na to poriadny žalúdok, ale zrejme by ste ani nič iné nečakali. Diabolical teda neslúži len ako vata k čakaniu na tretiu sériu The Boys, ale ak aj samostatná zbierka krátkych animákov vychádzajúcich z tejto predlohy. Ja mu preto dávam 7,5/10.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -