Film Ferrari sa opäť hýbe vpred. Sadne si za volant hlavnej úlohy herec Hugh Jackman?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Ferrari sa opäť hýbe

Film Ferrari, ktorý je projektom režiséra Michaela Manna, sa opäť hýbe vpred. Režisér dostal po takmer už dvoch dekádach, počas ktorých film neustále obmieňa, podporu od Amazonu a STX Films, vďaka čomu ho môže realizovať. Životopisná snímka by mohla dokonca získať do hlavnej role aj známeho herca, ktorý prejavil záujem už pri prvých jednaniach pred tromi rokmi.

Vtedy režisér diskutoval o roli s Hughom Jackmanom. Za tú dobu sa však prihodilo aj dosť vecí, Jackman odišiel od svojej najviac ikonickej role a vznikol iný film s talianskym konštruktérom, Le Mans ’66. Režisérom pri ňom síce bol James Mangold, ale o produkciu sa staral práve Mann.

Austrálska legenda ako Enzo Ferrari?

A nie je vôbec vylúčené, že by sa Jackman mohol vrátiť do role hlavy automobilového impéria. Podľa správy z portálu Deadline, v ktorom robil Michael Mann rozhovor, povedal, že si opäť s austrálskym hercom prechádzali scenár. Režisér sa rozhovoril aj o svojom vzťahu k rodine Ferrari, ktorú dlho študoval. Preto sa posnaží priniesť nielen emotívny, ale aj autentický zážitok.

film ferrari
Zdroj: timesfamous.com

Rodinné drámy aj veľký závod

Prvotný scenár k filmu písal spolu s Troyom Kennedy Martinom (Lúpež po taliansky), ten už je ale bohužiaľ zosnulý. Mann teda musí vytvárať koncept sám, pomocou mu je ale knižná predloha od Brocka Yatesa s názvom Enzo Ferrari – Muž a stroj. Jeho oficiálny popis k filmu znie takto:

Film Ferrari bude zachytávať leto roku 1957. Vtedy viaceré udalosti z jeho života – často tak vznetlivé a prchké ako autá, ktoré budoval – kolidujú. Legendárna značka vozidiel, ktorú vybudoval so svojou manželkou Laurou, krachuje. Ich manželstvo utrpelo smrťou ich syna, Dina. A jeho druhý, 12-ročný syn Piero, ktorý je výsledkom vojnového romániku, si hľadá svoje miesto vo svete.

mille miglia
Zdroj: ferrari.com

Podnikateľ tak stavil budúcnosť všetkých na jediný závod – 1 000 míľ naprieč Talianskom, brutálna a neslávna 1957 Mille Miglia. Vo filme uvidíme ako počas vysoko nebezpečných pretekov Laura odhalí dlho skrývané tajomstvá, vidíme ako príležitosti prichádzajú a upadajú a ako sú vodiči, ktorí sú ako nevlastní synovia, zatlačení až za hranu.

Emócie aj akcia

Režisér sa dokonca v spomínanom rozhovore vyjadril, že má ohľadom filmu akýsi pocit podobný ako z Krstného otca. Obsahuje univerzálne pravdy, ale je zároveň bohatý na rozličné pocity. Pre portál sa vyjadril aj čo mu dalo inšpiráciu a hnalo ho k vytvoreniu snímky:

“Skutočnou silou tohto kúsku je v tom, ako emočne zasiahol životy v komplexných, extrémnych okolnostiach. A dodatkom je tu explozívna sila a smrteľná krása závodenia. V jeho jadre je veľká dráma a to je dôvod, prečo rodina Ferrari zostala v mojom srdci.”

Mann, výherca už štyroch ocenení filmovej akadémie, je pre film absolútne zapálený. Pracuje na ňom už dlhé roky a vyzerá to tak, že sa mu konečne podarí ho dotiahnuť k úspešnému koncu (ku ktorému určite prispel aj úspech filmu Le Mans). Pre dielo vytvára aj vlastné modely jednotlivých vozidiel.

film ferrari
Zdroj: deadline.com

Či teda uvidíme Hugha Jackmana ako Enza Ferrariho je zatiaľ otázne. Isté ale je, že film Ferrari vďaka podpore Amazonu vznikne. A prinesie nám skvelú zmes drámy podľa skutočnej udalosti a akcie zo závodenia. Producentom filmu by mal John Lesher, ktorý túto úlohu zastával aj pri úspešnom Birdmanovi. Tvorca by chcel začať natáčanie počas jari v roku 2021.

Znie vám film rovnako dobre, ako mne? Myslíte si, že by si mohol Jackman zahrať titulnú rolu? Váš názor nám zdieľajte v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -