Fanúšikovia Predátora jasajú. Dostanú dva nové filmy, poznáme podrobnosti

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Predátor dostane dva nové filmy

Fanúšikovia Votrelca i Predátora onedlho zažijú pomyselný návrat do 90. rokov – kedy obe série dostávali pravidelné pokračovania. Xenomorf sa vráti už tento rok vo filme Votrelec: Romulus, ktorý bude samostatným príbehom a ignoruje udalosti Promethea a Covenanta. Následne dorazí aj seriál, ktorý poslúži ako prequel a bude sa odohrávať tri desaťročia pred udalosťami Votrelca z roku 1979. Ako informuje portál THR, ani Predátor neostane divákom nič dlžný.

Prvým z pripravovaných projektov štúdia 20th Century Studios je samostatný film Badlands. Výber režiséra opäť raz padol na Dana Trachtenberga (Ulica Cloverfield 10), ktorý mal na starosti i úspešný návrat do série, Predátor: Korisť. Získal zaň nomináciu na cenu Emmy a na serveri Rotten Tomatoes je vôbec najobľúbenejšou časťou franšízy s hodnotením 94 %. Pripomíname, že Badlands nebude pokračovaním Koristi.

Predátor
Zdroj: tmdb.org

Informácie ohľadom príbehu sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva, poznáme však dva stavebné základy. Správa hovorí, že príbeh Badlands má byť zasadený do budúcnosti. A podobne ako v Koristi má ženskú hlavnú hrdinku. Produkcia odštartuje neskôr tento rok a režisér sa už stihol stretnúť s herečkou ústrednej hrdinky. Snímka teda dorazí skôr ako druhý pripravovaný projekt.

Predátor: Korisť chystá pokračovanie

Tým bude, ako čakáme už od roku 2022, pokračovanie úspešného dielu Predátor: Korisť. Zachránil sériu, ktorej posledným klincom do rakvy bol zle prijatý Predátor: Evolúcia (2018). Prequel sa odohráva v roku 1719 a sleduje ženskú bojovníčku národa Komančov menom Naru. Samozrejme predpokladáme návrat herečky Amber Midthunder do spomenutej úlohy.

Predátor: Korisť
Zdroj: tmdb.org

Trachtenberg zatiaľ nebol potvrdený do režisérskej stoličky pokračovania svojho filmu. Všetko ale nasvedčuje tomu, že budúcnosť sci-fi franšízy sa bude točiť práve okolo jeho mena. Sérii úspešne vdýchol nový život a svoje kvality potvrdil už pri filme Ulica Cloverfield 10 (2016). Rovnako ako pri Koristi išlo o samostatný vstup naviazaný na väčšie univerzum. Mnohí ho dokonca hodnotia lepšie ako ikonický sci-fi horor Cloverfield: Monštrum (2008).

Na ktorý z dvojice projektov sa tešíte viac? Novinku Badlands z budúcnosti alebo pokračovanie hitu Predátor: Korisť? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: THR, Variety

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -