Kultový Predátor takmer vyzeral úplne inak. Arnold mal pôvodne bojovať so smiešnou verziou mimozemšťana

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Predátor mal mať úplne iný kostým

Predátor z roku 1987 dnes patrí ku kultovým filmom a v mnohom formuje aj dnešnú kinematografiu. Veď len minulý rok vyšiel najnovší prequel z tejto série s názvom Predátor: Korisť. Predátorove filmy sa tak aj viac ako 30 rokov po pôvodnom projekte tešia veľkému úspechu. Otázne je, či by tomu tak bolo, ak by kostým Predátora vyzeral inak, než ako ho poznáme z filmov.

V pôvodnej snímke si jednu z hlavných úloh zahrala vtedajšia hviezda akčných filmov, Arnold Schwarzenegger. Vo filme ale nemal byť jedinou akčnou celebritou. Jeho protivníkom totiž pôvodne bol majster kopov Jean-Claude Van Damme. Ten si mal zahrať titulného Predátora, no nakoniec bol z filmu vyhodený. Dochádzalo totiž k neustálym sporom.

Van Dammovmu odchodu dopomohol aj pôvodný Predátorov kostým

Hercovi najčastejšie vadilo to, že Predátor nemá veľa akčných kúskov a chcel, aby mal viac akčnejších choreografií. Van Damme si totiž pôvodne myslel, že bude mať na sebe trikot a make-up, čo by mu umožnilo využiť niektoré z jeho kickboxerských pohybov. Opak bol ale pravdou a tvorcovia ho navliekli do ťažkého kostýmu, ktorý zakrýval celé jeho telo.

Schwarzenegger tento kostým prirovnal k mužovi „v obleku jašterice s hlavou kačky. Van Damme kostým nenávidel, pričom sa cítil viac ako superhrdina než ako príšera, keďže pre kontrast so zelenou džungľou bol kostým nafarbený na červeno. Aby toho nebolo málo, režisér John McTiernan spolu so zvyškom štábu kostým dokonca videli prvýkrát až vtedy, keď im ho dodali na nakrúcanie.

Po prvých testovacích záberoch sa ale našťastie podarilo režisérovi nájsť ďalšie financie. Najal si filmového maskéra Stana Winstona, ktorý neskôr vo svojej kariére vyhral aj niekoľko Oscarov za filmové efekty a make-up. Ten vytvoril Predátora tak, ako ho poznáme dnes.

Z úlohy Predátora zároveň vyhodili Van Damma za spomínané neustále sťažovanie sa a za to, že chcel pridať postave viac kickboxingu. Namiesto 170-centimetrového akčného herca najali dvojmetrového Kevina Petra Halla, ktorý postave dodal rešpekt a veľkosť.

Čo hovoríte na pôvodný kostým? Tiež ste radi, že ho nakoniec zmenili?

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -