Hry Assassin’s Creed v chronologickom poradí

Nenechajte si ujsť

Leonard Priesol
Leonard Priesol
Ahoj, volám sa Leonard a mám 18 rokov. Som z Galanty. Študujem na strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave. Medzi moje hobby patria hry, filmy a cvičenie.

Assassin’s Creed séria v chronologickom poradí

Séria hier Assassin’s Creed je tu s nami už nejaký ten piatok. Konkrétne je to už 17 rokov od vydania prvého dielu Assassin’s Creed (2007). Ide naozaj o gigantickú a rozsiahlu hernú sériu, aj preto sme sa rozhodli, že vám prinesieme článok, v ktorom nájdete všetky hlavné hry a ako si ich zahrať v chronologickom poradí.

Assassin’s Creed začal podľa chronológie v Grécku

Assassin’s Creed: Odyssey (431 pr. n. l.)

Odyssey sa podľa chronológie odohráva prvý. Dá sa povedať, že hra predchádza bratstvo assassinov, no sériu spája vďaka objavovaniu artefaktov prvej civilizácie, ktoré boli používané v prastarom svete a v Grécku. Hlavným antagonistom príbehu je kult Kosmos, ktorý je v podstate prvý rád templárov.

Assassin’s Creed: Origins (49 až 43 pr. n. l.)

Origins sa odohráva v Egypte počas vlády Kleopatry. Hlavnou postavou príbehu je Bayek zo Siwy, s ktorým sa spoločne vydáte do starovekého Egypta za cestou pomsty svojho syna. V hre sa prvýkrát objaví bratstvo assassinov.

Assassin’s Creed: Mirage (rok 861)

Mirage nás zavedie do ulíc starodávneho irackého mesta Anbar, kde spoznáme Basima. Ten je len pouličným zlodejom, no má vyššie ašpirácie, pričom ukradne artefakt a zapletie sa do potýčky s Rádom, ktorý manipuluje Kalifátom.

Assassin’s Creed: Valhalla (rok 873)

Tentokrát sa vžijete do role mocného vikinga a spoločne s vašimi priateľmi budete obsadzovať a dobíjať zlomené kráľovstvá Anglicka.

Assassin’s Creed (rok 1191)

Prvá hra v sérii sa sústreďuje na križiacke výpravy a na rytierov. V hre prevezmete rolu Altaïr Ibn-La’Ahada a budete musieť zavraždiť deväť cieľov roztrúsených po Jeruzaleme, Damascuse a Acre.

Trilógia Ezia Auditore da Firenzeho

Assassin’s Creed II (rok 1459 až 1500)

Druhá časť série sa odohráva počas talianskej renesancie a príbeh sa točí okolo mladého muža Ezia Auditore da Firenzeho, ktorému zavraždili rodinu, a tak sa stáva assassinom, aby ich pomstil.

Assassin’s Creed: Brotherhood (rok 1500 až 1507)

Po udalostiach v Assassin’s Creed II príbeh Ezia pokračuje. Ezio prichádza do Ríma, aby sa postavil rodine Borgiovcov, ktorí vládnu Rímu a založil základy assassinského rádu.

Assassin’s Creed: Revelations (rok 1511)

Revelations ponúka veľké epické finále trilógie Ezia. Tentokrát sa Ezio vydá do Konštantínopolu, hľadajúc tajomstvá, ktoré po sebe zanechal assassínsky majster Altaïr. Počas toho s Eziom prežívame jeho posledné dni života.

Príbeh a dobrodružstvá rodiny Kenway

Assassin’s Creed IV: Black Flag (rok 1712 až 1722)

Hlavnou postavou Black Flag je Edward Kenway, ktorý celý život hľadá svoje šťastie. Hra sa odohráva počas zlatej éry pirátov. Edward je počas svojej cesty nechtiac zatiahnutý do konfliktu medzi assassínmi a templármi.

Assassin’s Creed: Rogue (rok 1752 až 1760)

V tejto časti sa karty obrátili. Budete hrať za Shaya Cormaca, templára, ktorý bol niekedy assassinom, no zradili ho tí najbližší. A tak sa so Shayom vydáte na lov assassinského rádu.

Assassin’s Creed III (rok 1754 až 1783)

V tretej časti série si zahráte aj za templára Haythama a aj za jeho syna Connora, ktorý sa po vyvraždení jeho osady stáva assassinom, aby zabil ľudí zodpovedných za smrť jeho matky. Hra sa odohráva počas americkej revolúcie.

Assassin’s Creed: Unity (rok 1776 až 1808)

Hra je zasadená do francúzskej revolúcie, kde sa hlavná postava Arno Dorian snaží odhaliť korupciu skrytú za revolúciou. Postupne sa stáva assassinom a príbeh sa zamotáva v momente, keď Arno zistí, že jeho životná láska je templárkou.

Assassin’s Creed: Syndicate (rok 1868)

Syndicate rozpráva príbeh o dvojičkách Evie a Jacob Frye, ktorí musia oslobodiť Londýn počas priemyselnej revolúcie. A tak sa púšťate do boja s organizovanými zločincami a snažíte sa vybudovať frakcie, aby ste zničili templárov. Toto je celá Assassin’s Creed séria.

Ktorý diel sa vám páči najviac a prečo? Dajte nám vedieť do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -