Call of Duty čakajú najväčšie zmeny za posledných 20 rokov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Hry Call of Duty budú odteraz úplne odlišné

Call of Duty je jednoznačne jednou z najznámejších herných sérií. Pôvodný titul ešte z roku 2003 od vývojárskeho štúdia Infinity Ward navždy zmenil žáner FPS (first person shooter) hier. Séria už vyše 2 dekády každý rok pomáha formovať svet strieľačiek, a to na herných konzolách aj počítačov. Hráči pritom neoceňujú len skvelý multiplayer, ale ku skvelému CoD patrí aj poriadna singleplayer kampaň. A práve tu sa udeje veľká zmena.

Vývojári chystajú donedávna nemysliteľný krok. Budúcou hrou Call of Duty chcú zmeniť jeden z pilierov hernej série, ktorým je nalinajkovaná príbehová kampaň. Ikonické singleplayer zážitky ako z Modern Warfare 2 patria medzi tie najoceňovanejšie momenty všetkých hráčov Call of Duty, ide preto o odvážny krok meniť práve tento aspekt hier.

Nové Call of Duty bude mať otvorený svet

Podľa informácií portálu Insider Gaming bude nové Call of Duty: Black Ops Gulf War obsahovať kampaň s otvoreným svetom. Nebude to síce po prvýkrát, čo vývojári experimentujú s týmto modelom, no pri tohtoročnej hre to posunú o level vyššie.

Niektorí hráči si možno spomenú na špecifické misie z Modern Warfare 3, v ktorých sme dostali ochutnávku toho, ako by vyzeralo „open-world“ Call of Duty. Nešlo o stopercentný zážitok otvoreného sveta, aj preto ich vývojári nazvali Open Combat Missions. Hráči sa celkom v 6 misiách ponorili do mapy a štýlu hrania podobnému tomu z Warzone, pričom zásoby museli nachádzať ukryté v škatuliach so zásobami či všade možne hľadať pancierové pláty.

Tentokrát to však bude inak. Call of Duty: Black Ops Gulf War dostane plne open-world kampaň, ktorú vývojári zo štúdia Raven Software vybudovali od základov. Jej hrateľnosť bude pripomínať napríklad Far Cry, v ktorom sa hráč ocitne v neobjavenom svete, cez ktorý ho prevedú jednotlivé misie. Samozrejmosťou sú okrem hlavných príbehových liniek aj vedľajšie misie a náhodné eventy, ktoré sa objavujú na mape.

gulf war
Zdroj: Twitter

Hybrid medzi Far Cry a Warzone

K dispozícii budeme mať rôzne vozidlá na presúvanie sa po mape a dostupný bude aj systém rýchleho cestovania. Detaily ešte nie sú známe, no v hrateľnosti môžeme naozaj očakávať hybrid medzi Far Cry a Warzone vo forme singleplayeru.

Black Ops Gulf War bude celkovo už 23. hrou v tejto legendárnej sérii. Po takto dlhej dobe dostaneme najväčšiu zmenu v kampani od prvého titulu z roku 2003, čo je dostatočný dôvod, aby sa fanúšikovia začali tešiť. Ako bude vyzerať open-world Call of Duty sa dozvieme už v októbri 2024, kedy je naplánované vydanie.

Exkluzívne informácie portálu Insider Gaming taktiež hovoria o tom, že zmena možno bude permanentná a nebude sa týkať len tejto hry. Aj ďalšia Call of Duty hra naplánovaná na rok 2025 s pracovným názvom Saturn má taktiež obsahovať kampaň s otvoreným svetom, ktorý bude rozdelený na rôzne lokácie a biomy.

Čo si myslíte o tomto rozhodnutí vývojárov Call of Duty? Ide podľa vás o zmenu tým správnym smerom, alebo mali ostať pri lineárnych kampaniach? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -