Slová tvorcu hovoria jasne. Dostaneme hru The Last of Us 3?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vznikne The Last of Us Part 3?

Hra The Last of Us: Part II prišla iba v roku 2020 a už dostala svoj remaster na PlayStation 5. Krátko na to prišiel dvojhodinový dokument Grounded 2: Making The Last of Us Part II. Pri jeho konci prišla šokujúca informácia priamo z úst jedného z najdôležitejších ľudí série, ako upozornil PC Gamer. Tvorca Neil Druckmann sa vyjadril, že je tu šanca na The Last of Us Part 3.

Nepovedal, že by bol titul už vo výrobe, alebo že by sa na ňom začalo aktívne pracovať. Povedal, že existuje koncept a ako by mohol zapadať do zasadenia predošlých dvoch hier. Vyjadril sa:

„Prvá hra mala úplne jasný koncept o bezpodmienečnej láske rodiča k jeho dieťaťu. Druhá bola o hľadaní spravodlivosti za každú cenu a keď sme prišli na túto myšlienku, vedeli sme, že je to správny koncept. Bola to ale pomsta za tých, čo milujeme, čo nadviazalo na linku z prvej časti. Ak by sme sa k tomu nikdy nevrátili a bol by to koniec, bolo by to posledné sústo, príbeh by bol aj tak ukončený“.

Myšlienka podobne vzrušujúca ako pri predošlých častiach

Dodal však, že aj napriek tomu uvažoval o ďalšej časti. Hovoril, že to je jedna z výhod pri práci so štúdiom, akým je Naughty Dog. Nikto ich do pokračovaní nenúti, spravia ich, keď majú túžbu ich spraviť. Roky nemal nápad na ďalšiu hru z tejto značky, to sa však v poslednom čase zmenilo.

Hovoril, že ešte nemajú presný príbeh, ale majú myšlienku, ktorá je podobne vzrušujúca ako predošlé dve časti. Zároveň by išlo o jednotnú líniu cez všetky tri diely. Takže ako dodal, „je tu pocit, že by mala byť v tomto príbehu ďalšia kapitola“.

Netreba si ju mýliť so samostatným príbehom

Zároveň však upozornil na to, aby nevznikal žiaden zmätok. Vyjadril sa, že v médiách už bežali titulky o tom, že prichádza The Last of Us Part 3. Narážali však na menšiu, samostatnú hru, o ktorej sa hovorilo predtým. Tá sa má zamerať na Joelovho brata Tommyho a rozpovedať nám jeho príbeh.

Druckman však zdôraznil, že nemá ísť o plnohodnotnú hru, ale menší príbeh. Nakoľko prvá časť dostala DLC s názvom Left Behind a druhá hra zatiaľ takýto obsah nemá, dalo by sa predpokladať, že pôjde o podobný „spin-off“. Tvorca hier však dodal, že momentálne nejde o prioritu ich štúdia a zatiaľ bola odsunutá. Verí však, že raz „uzrie svetlo sveta“.

the last of us tommy
Zdroj: YouTube / VGS – Video Game Sophistry

Môžeme za to vďačiť úspechu seriálu?

Tretiu celú hru teda nemáme potvrdenú, je však dobrou správou, že pre ňu existuje myšlienka. Otázne je, či za týmto uvažovaním nestojí aj úspech seriálového spracovania, ktoré prichádza z dielne HBO. Práve to sa chystá na adaptáciu druhej časti hernej značky.

Chceli by ste, aby vznikla hra The Last of Us Part 3 alebo bola séria podľa vás vhodne ukončená? Čo si myslíte, že by mohlo byť jej hlavnou myšlienkou, o ktorej hovorí Druckman? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: pcgamer.com, Naughty Dog

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -