Začala veľká zmena: Slovenských operátorov prinútili vyradiť túto obľúbenú TV stanicu

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

ČT Sport na Slovensku končí

Slovenskí diváci budú vo vysielaní už čoskoro ukrátení o športový kanál ČT Sport. Ešte na konci februára Česká televízia zaslala tuzemským operátorom výzvu na stiahnutie kanála z ich vysielania. Argumentovala, že vysielatelia na Slovensku nemajú na ČT Sport zakúpené práva a športovú stanicu šíria neoprávnene.

Situáciu vtedy v tlačovej správe ozrejmil vysielateľ UPC, ktorý naznačil, že za tlakom na vypnutie ČT Sport na Slovensku môžu v skutočnosti stáť televízie zo Slovenska, ktorým šírenie českej športovej stanice prekáža. Operátori pritom nemali možnosť brániť sa, keďže o stiahnutie žiadala samotná Česká televízia.

Nova Sport
ChatGPT

Stanicu už vyradilo viacero operátorov, jeden ponúka náhradu

Zamedzenie vysielania im tento týždeň odporučili aj Slovenská asociácia pre káblové telekomunikácie (SAKT). „SAKT plne rešpektuje rozhodnutie Českej televízie a vzhľadom na dlhoročnú vzájomnú spoluprácu odporúča svojim členom vyradiť tento športový kanál zo svojej televíznej ponuky,“napísalo združenie v správe pre médiá.

Teraz už je isté, že ČT Sport z ponuky pre Slovákov skutočne zmizne. Dnešným dňom ČT Sport z vysielania stiahlo niekoľko operátorov, pričom ďalší budú nasledovať. Ako informuje portál Živé, kanál už z ponuky vyradili Antik, Skylink, SledovanieTV a UPC. Od zajtra 28. marca stanicu z ponuky vyradia aj Telekom a Digi Slovakia. Antik pritom divákom ponúkol náhradu. Namiesto ČT Sport do ponuky zaradil kanál Nova Sport 1. Dostupný je v balíčku Všetko.

ČT Sport je vlastníkom vysielacích práv na viaceré lukratívne športové podujatia. Patria medzi ne aj Majstrovstvá sveta v hokeji či futbalové zápasy EURO. Slovenskí diváci budú po stiahnutí českého športového kanála odkázaní výhradne na slovenské televízie. UPC naznačilo, že práve slovenskí vysielatelia za iniciatívou v skutočnosti stáli.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -