Odštartovala unikátna nová TV stanica. Zadarmo ju naladia aj niektorí Slováci

Nenechajte si ujsť

Štartuje nová stanica, naladia ju aj niektorí Slováci

Dnes, 2. apríla v Česku štartuje nová televízna stanica Warner TV. Českí diváci sa k nej dostanú zadarmo v rámci antény, Slováci však majú smolu. Televízna skupina o pridelenie vysielacích práv aj na Slovensku nepožiadala a nebude u nás dostupná. Niektorí diváci na Slovensku si však nový kanál napriek tomu naladia.

To, že Warner TV na Slovensko nepríde, potvrdil riaditeľ distribúcie a obchodného rozvoja spoločnosti Warner Bros. Discovery, Václav Paleček, ešte v januári tohto roka. Avizoval, že Warner TV bude dostupný výlučne v Českej republike, bude vysielať 24 hodín denne a v obsahu sa zameria na všetky vekové skupiny.

Česko je po Taliansku iba druhou krajinou, kde bude Warner TV dostupná voľne v rámci antény. Celkovo je kanál dostupný v 13 krajinách Európy, Afriky a Blízkeho východu.

Nový kanál Warner TV
Warner Bros. Discovery

Naladia si ho aj niektorí Slováci

Aj keď nový kanál na Slovensku dostupný nebude, niektorí diváci ho môžu naladiť v rámci cezhraničného presahu. Kanál bude vysielaný v pozemnom vysielaní DVB-T2 v multiplexe 23. Na sledovanie nie je nutné prelaďovať prijímače – kanál obsadí predpripravenú programovú pozíciu Test-4.

Približne 40 % programu Warner TV budú tvoriť seriály. Stanica však ponúkne aj dokumenty, reality show, zvažovať má aj športové programy a živé vysielanie. Súčasťou programu budú aj premiéry hollywoodskych veľkofilmov. Už v prvom týždni vysielania sa diváci môžu tešiť na filmy ako 2001: Vesmírná odysea, Blade Runner, Poltergeist, Batman či Šéfovia na zabitie 2.

Warner Bros Discovery spustením nového kanála rozšíri už takto bohaté portfólio staníc, ktoré v Česku a na Slovensku ponúka. Patria medzi ne kanály Eurosport, HBO, Cinemax, HGTV, TLC, Travel Channel, Investigation Discovery, Cartoon Network, Cartoonito, CNN, Food Network či Animal Planet. Skupina u nás prevádzkuje aj službu HBO Max, ktorú v máji tohto roka nahradí nová platforma Max.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -