Filmový Oppenheimer sa takmer stal Batmanom. Tieto fakty o Cillianovi Murphym ste určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Fakty o Cillianovi Murphym

Má prenikavý pohľad, atraktívny vzhľad, veľký herecký potenciál a pochádza z Írska. Aj takto by sa dal charakterizovať herec Cillian Murphy. Ten vzbudil pozornosť divákov vďaka spolupráci s režisérom Christopherom Nolanom. Vo filme Batman začína (2005) si zahral známeho záporáka a odvtedy sa jeho kariéra nesie vo veľmi dobrom duchu. V tomto článku vám prezradíme fakty o Cillianovi Murphym, ktoré ste rozhodne nevedeli.

8. Do povedomia divákov sa dostal vďaka hororu

Mnohí diváci si myslia, že sa Cillian Murphy preslávil až vo filme Batman začína (2005) ale nie je to tak. V skutočnosti sa jeho meno začalo v Hollywoode skloňovať po horore O 28 dní (2002). Tento snímok režiséra Dannyho Boylea (Milionár z chatrče) zaznamenal veľkým komerčný úspech. Tvorcom sa podarilo vtesnať do 8 miliónového rozpočtu a zarobiť viac ako 80 miliónov. V tomto filme si Cillian zahral po boku Naomie Harris (Spectre) a svojho írskeho krajana Brendana Gleesona (Moody zo série Harry Potter).

7. Uchádzal sa o rolu Batmana, ale nevyšlo mu to

Spolupráca s veľmi uznávaným režisérom Christopherom Nolanom posunula Murphyho kariéru míľovými krokmi vpred. Komiksový trhák Batman začína (2005) patrí k jednej z najuznávanejších trilógií 21. storočia. Scenár sa veľmi páčil aj Murphymu, ktorý si túžil zahrať Brucea Waynea. Napokon však túto rolu získal oscarový herec Christian Bale.

Nolanovi sa však Murphyho výkon na konkurze tak pozdával, že ho do filmu obsadil, avšak nie ako hrdinu, ale ako záporáka. Konkrétne mu dal rolu Jonathana Cranea / Scarecrowa. Nolan bol s jeho výkonom taký spokojný, že s hercom pokračoval aj v megahitoch Temný Rytier, Počiatok a taktiež v Návrat Temného Rytiera. V roku 2017 Nolan opäť obsadil svojho obľúbeného herca, a to do svojho epického vojnového príbehu Dunkirk. Dnes už je najviac známy kvôli hlavnej úlohe v Oppenheimerovi.

6. Pôvodne chcel byť právnikom

Podobne ako oscarový herec Matthew McConaughey, aj Cillian Murphy mal najskôr právnické ciele (IrishCentral). Študoval na University College Cork v roku 1996. V prvom ročníku však nezvládol skúšky a v tom istom roku ho zlákalo herectvo. Najskôr sa však postavil na divadelné dosky a až neskôr pred kamery. Jeho divadelná kariéra je však veľmi úspešná, niekoľkokrát si zahral aj na pódiách Broadway.

5. Je nadšeným hercom, ale miluje svoje súkromie

Cillian Murphy je známy tím, že nemá žiadneho stylistu a takisto ani publicistu. Na premiéry filmov, v ktorých hral, chodieva sám a svoje súkromie si pevne stráži. Sám tvrdí, že miluje herectvo a všetko, čo je s ním spojené. Lenže takisto je to človek, ktorý rád trávi svoj čas v pohodlí domova so svojou rodinou. Podobne ako väčšina inteligentných ľudí v Hollywoode aj on chce, aby sa médiá zamerali na jeho hereckú prácu a nie na jeho osobný život. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -