Uvidíme pokračovanie filmu O 28 dní? Cillian Murphy je tomu naklonený, má však jednu podmienku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dostaneme pokračovanie O 28 dní?

Cillian Murphy je veľkým hereckým menom už zhruba dve dekády. Onedlho ho uvidíme ako „otca atómovej bomby“ vo filme Oppenheimer od Christophera Nolana. Za svoju kariéru však môže vďačiť v podstate jednému filmu. A podľa neho je teraz ten pravý čas, aby prišiel ďalší diel. Má však zásadnú podmienku. Uvidíme tak pokračovanie O 28 dní?

Film, ktorý do našich distribucií vstúpil aj pod názvom 28 dní neskôr, sa sústreďuje na muža, ktorý sa preberie z kómy a vidí okolo seba zdevastovaný svet. Ten totiž postihla zombie apokalypsa. Výbornú kombináciu hororu, drámy a trileru priniesol ešte v roku 2002 britský režisér Danny Boyle (Trainspotting, Milionár z chatrče).

O 28 dní
Zdroj: decider.com

Ikonický hit už má 21 rokov

Od začiatku bol hitom a doteraz je obľubovaný u fanúšikov. Zo svojho rozpočtu 8 miliónov amerických dolárov sa mu podarilo získať 84,6 milióna. Vytvorená bola preto aj druhá časť s názvom O 28 týždňov. Tá už mala slabšie hodnotenia a ani zisky neboli také, aké sa očakávalo. S rozpočtom 15 miliónov dolárov priniesla do kás 65,8 milióna.

Scenárista Alex Garland preto na sériu zanevrel a povedal, že už ďalšie (vtedy chystané) pokračovanie vytvárať nebude. Roky však môžu situáciu zmeniť. Hlavného hrdinu druhého filmu si zahral Robert Carlyle, Murphy teda nebol jeho súčasťou. Pre ďalší film by sa však chcel vrátiť.

O 28 týždňov
Zdroj: fangoria.com

Murphy prišiel s perfektným názvom

Prezradil to v jednom z rozhovorov, keď prezentoval práve Oppenheimera. Redaktor Steve Waintraub z portálu Collider sa ho spýtal aj na návrat k tejto sérii. Herec povedal, že sa vráti, ale iba za predpokladu, že aj s pôvodnými tvorcami. Nemal by to byť zrejme problém, lebo dodal:

„Nedávno som sa rozprával s Dannym Boylom a hovorím mu – Danny, ten film sme začali točiť v roku 2000, to sa už blížime k „O 28 rokov“. A nápad bol na svete. Som za to. Ale iba ak Alex povie, že tu môže byť scenár. Vtedy to s láskou spravím.“

Čo však jeho podmienka?

Pokračovanie k filmom O 28 dní a O 28 týždňov by sa teda mohlo volať, teraz veľmi príznačne, O 28 rokov. Skvelou správou je aj, že sa nápad pozdáva aj samotnému režisérovi. Otázne však bolo, či sa vráti aj autor scenára. Preto Alexa Garlanda oslovili médiá (konkrétne magazín Inverse). Ten povedal:

„Vyhýbam sa tomu, aby som napísal pokračovanie už roky. Sú tu totiž veci na O 28 týždňov, ktoré má stále štvú. Ale teraz si myslím – Je*ať to! Radšej napíšem odlišný príbeh v odlišnom svete. Dannymu sa už páčil nápad, že bude fakt O 28 rokov – a mne už sa v hlave materializujú myšlienky.“

Počkáme si na rok 2028?

Herec do hlavnej role je teda za. Režisérovi sa jeho nápad páčil a zdá sa, že tým presvedčili aj scenáristu, ktorý predtým na sériu zanevrel. Ak už sa skutočne pracuje na nápadoch pre príbeh, potom sa naozaj zdá, že budeme mať očakávané pokračovanie. Snáď nebudeme musieť čakať do roku 2028, aby boli absolútne verní názvu…

Čo hovoríte na myšlienku, že pokračovanie filmu O 28 dní by malo byť O 28 rokov? Páči sa vám vzhľadom na ubehnutý čas? Ste radi, že by bola naspäť trojica z jednotky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -