Seriály od Marvelu opúšťajú Netflix. V marci presedlajú k inému streamerovi

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ak si stále nestihol pozrieť Marvel seriály, ktoré ponúka platforma Netflix, čas sa nezastaviteľne kráti. Rozhodnutie padlo po tom, čo sa v posledných mesiacoch viac a viac rozrastá popularita Disney+. Práve tam by mali pristáť všetky obľúbené seriály z produkcie Marvel-Netflix, ale táto informácia zatiaľ oficiálne potvrdená nebola.

Šestica seriálov si našla svoje zázemie na najpopulárnejšej streamovacej platforme, ale nie všetky z nich sa stali hitmi u kritikov. V dôsledku toho došlo ešte v roku 2018 k vyhláseniu, že Netflix ruší vývoj Marvel seriálov a série ako Daredevil či Luke Cage sa bohužiaľ ďalšieho pokračovania nedočkali.

Obľúbené Marvel seriály v marci opustia Netflix

Marvel seriály Netflix
Zdroj: denofgeek.com

Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist, The Punisher a The Defenders. Tieto seriály odídu z malých obrazoviek Netflixu budúci mesiac 1. marca 2022. Aj keď je táto správa miernym prekvapením, nie je neočakávaná. S rastom a popularitou seriálov na Disney+ sa takýto krok zdal nevyhnutným. A čo viac, dohoda, ktorú Netflix uzavrel s Marvelom vypršala, pričom práva týchto sérií sa vrátili spoločnosti Disney. Čo fanúšikom Marvelu dáva najavo jednu podstatnú vec – niektoré z postáv by sa mohli konečne ukázať v MCU.

Dozvedieť sa o odchode niektorých populárnych seriálov z Netflixu je určite sklamaním, ale nemusí to znamenať nič zlé. Práve naopak, komiksové postavy sa konečne vrátia domov a toho by Marvel mohol využiť. Reč je napríklad o seriáli Daredevil, na ktorého príchod do MCU čakáme už niekoľko rokov. Mierne sa nám tento tajný sen splnil vo filme SpiderMan: Bez domova, v ktorom sa Matt Murdock objavil v jednej podarenej scéne.

Daredevil pôvodne debutoval na Netflixe v roku 2015. Do roku 2019 si Netflix rozšíril „Marvel portfólio“ o 13 sérií v šiestich predstaveniach. Fanúšikovia sa dokonca pripravovali na štvrtú sériu Daredevila, avšak o nejaký čas oznámili jej zrušenie. Na Netflixe tak čoskoro skončí jedna éra, ktorá otvorí dvere príchodu novej. Čo si pre nás Marvel chystá a kam zakotvia vyššie spomenuté seriály? Bude to Disney+ alebo Hulu (vo vlastníctve Disney)? Na potvrdenie si ešte nejaký ten čas pravdepodobne počkáme. Do tej doby si tieto seriály nezabudni pozrieť, pretože o pol noci 28. februára z Netflixu navždy zmiznú.

Videl si všetky Marvel seriály, o ktoré sa postaral Netflix? Názor na ne nám nezabudni spomenúť dole v komentári.

Zdroj: cnbc.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -