Seriály od Marvelu opúšťajú Netflix. V marci presedlajú k inému streamerovi

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
- Advertis

Ak si stále nestihol pozrieť Marvel seriály, ktoré ponúka platforma Netflix, čas sa nezastaviteľne kráti. Rozhodnutie padlo po tom, čo sa v posledných mesiacoch viac a viac rozrastá popularita Disney+. Práve tam by mali pristáť všetky obľúbené seriály z produkcie Marvel-Netflix, ale táto informácia zatiaľ oficiálne potvrdená nebola.

Šestica seriálov si našla svoje zázemie na najpopulárnejšej streamovacej platforme, ale nie všetky z nich sa stali hitmi u kritikov. V dôsledku toho došlo ešte v roku 2018 k vyhláseniu, že Netflix ruší vývoj Marvel seriálov a série ako Daredevil či Luke Cage sa bohužiaľ ďalšieho pokračovania nedočkali.

Obľúbené Marvel seriály v marci opustia Netflix

Marvel seriály Netflix
Zdroj: denofgeek.com

Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist, The Punisher a The Defenders. Tieto seriály odídu z malých obrazoviek Netflixu budúci mesiac 1. marca 2022. Aj keď je táto správa miernym prekvapením, nie je neočakávaná. S rastom a popularitou seriálov na Disney+ sa takýto krok zdal nevyhnutným. A čo viac, dohoda, ktorú Netflix uzavrel s Marvelom vypršala, pričom práva týchto sérií sa vrátili spoločnosti Disney. Čo fanúšikom Marvelu dáva najavo jednu podstatnú vec – niektoré z postáv by sa mohli konečne ukázať v MCU.

Dozvedieť sa o odchode niektorých populárnych seriálov z Netflixu je určite sklamaním, ale nemusí to znamenať nič zlé. Práve naopak, komiksové postavy sa konečne vrátia domov a toho by Marvel mohol využiť. Reč je napríklad o seriáli Daredevil, na ktorého príchod do MCU čakáme už niekoľko rokov. Mierne sa nám tento tajný sen splnil vo filme SpiderMan: Bez domova, v ktorom sa Matt Murdock objavil v jednej podarenej scéne.

Daredevil pôvodne debutoval na Netflixe v roku 2015. Do roku 2019 si Netflix rozšíril „Marvel portfólio“ o 13 sérií v šiestich predstaveniach. Fanúšikovia sa dokonca pripravovali na štvrtú sériu Daredevila, avšak o nejaký čas oznámili jej zrušenie. Na Netflixe tak čoskoro skončí jedna éra, ktorá otvorí dvere príchodu novej. Čo si pre nás Marvel chystá a kam zakotvia vyššie spomenuté seriály? Bude to Disney+ alebo Hulu (vo vlastníctve Disney)? Na potvrdenie si ešte nejaký ten čas pravdepodobne počkáme. Do tej doby si tieto seriály nezabudni pozrieť, pretože o pol noci 28. februára z Netflixu navždy zmiznú.

Videl si všetky Marvel seriály, o ktoré sa postaral Netflix? Názor na ne nám nezabudni spomenúť dole v komentári.

Zdroj: cnbc.com

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť