Trailer na film Podpaľačka od Blumhouse prináša nový náhľad na Kingove dielo

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Podpaľačka

Universal a Blumhouse prinášajú prvý trailer na film Podpaľačka. Ide o novú verziu diela, ktoré v roku 1980 napísal novodobý majster napätia, Stephen King. Úspešné štúdio, ktoré v posledných rokoch prinieslo viacero kreatívnych hororov (a napríklad aj remake Neviditeľného muža) ale pridáva k filmu nový zvrat.

Pôvodné dielo hovorí o dvojici vysokoškolských študentov, ktorí podstúpili farmaceutické experimenty, aby si privyrobili. Liečivá, ktoré im podávali, im dávali mierne mentálne sily. Odrazilo sa to však neskôr na ich dcére Charlie, u ktorej sa prejavili silné pyrokinetické schopnosti. Jej otec Andy s ňou teda musí utekať a skrývať sa, aby sa nedostala do nesprávnych rúk a nestala terčom pokusov.

Nové prvky v Kingovom diele

Slávne dielo dostalo svoju adaptáciu prvý raz v roku 1984. Tu si postavu dcéry zahrala vtedy 8-ročná Drew Barrymore a otcom bol David Keith. V modernej verzii ako Andy vystupuje Zac Efron (a nikdy by sme nepovedali, že mu otcovská rola tak pristane). Vicki si zahrala Sydney Lemmon a Charlie hrá Ryan Kiera Armstrong, ktorú môžeme poznať napríklad rovnako z kingovského hororu It: Kapitola 2.

11-ročné dievčatko bude ale v tejto verzii filmu trochu odlišné, než ako to poznáme z knihy či filmu z 80. rokov. Tak v prvom rade, moderná spoločnosť ju vníma niečo ako superhrdinku a vyvíjajú na ňu tlak, aby boli jej schopnosti využité k dobru.

podpaľačka
Zdroj: film.book.com

Ohňa bude tentoraz viac

Tento tlak sa ale na nej odrazí a vyzerá to, že bude viac výbušnou a krvilačnou. Svoje schopnosti však objavuje postupne. Po ich rozvinutí sa ale skôr sústredia na otvorené boje v exteriéroch, než ako by sa mali pozrieť na jej väznenie. A skôr ako na večné úteky sa pozrieme na vzťah medzi Andym a Charlie.

Jason Blum sa však opakovane vyjadril, že film vytvárali so všetkou úctou v pôvodnému materiálu. Dokonca prvotné zábery a náčrty ukazovali aj samotnému autorovi, ktorý dal štúdiu svoje požehnanie. Scenár k filmu napísal Scott Teems a o réžiu sa postaral Keith Thomas.

podpaľačka
Zdroj: icecreamconvos.com

Nové spracovanie uvidíme v máji

Trailer na film Podpaľačka vie tieto slová potvrdiť. Síce vidíme oveľa viac plameňov ako sme z predošlých stvárnení zvyknutí, stále však vo veľa ohľadoch zostáva verný predlohe. Ukážka nám odhaľuje aj dátum vydania, na službe Peacock bude dostupná od 13. mája. V tento istý dátum je plánovaná aj premiéra v kinách.

Páči sa vám podľa traileru nová Podpaľačka? Čítali ste pôvodnú knihu od Stephena Kinga? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -