Tento rok neuvidíme žiaden MCU film. Presunula sa Black Widow a aj ostatné Disney filmy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Disney posúva svoje premiéry

Pred nedávnom sa nám dostala informácia, že hrozí, že obrovské štúdio Disney bude posúvať svoje premiéry. Bohužiaľ sa to teraz stalo realitou a ich nadchádzajúce filmy si pozrieme ešte neskôr, ako sme pôvodne plánovali. Posunuté sú o niekoľko mesiacov a nás rozhodne neteší, že si mnoho z nich pozrieme až na budúci rok.

Najmenej kritické je to zrejme pre adaptáciu novely od Agathy Christie s názvom Smrť na Níle. Kenneth Branagh si tu zopakuje úlohu slávneho detektíva Hercula Poirota a objaví sa veľa známych hereckých tvárí. Do kín mal ísť aktuálne 23. októbra, premiéra však bola posunutá na 18. decembra. To sa ešte dá vydržať.

Smrť na Níle
Zdroj: imdb.com

Horšie dopadla adaptácia muzikálu West Side Story, ktorú si tento raz berie na starosť Steven Spielberg. Tej sme sa mali dočkať už tento rok, 18. decembra. Posunuté vydanie v kinách je ale teraz naplánované na 10. decembra 2021. Odsun je teda takmer celý rok!

Posunie sa aj časť Marvel Cinematic Universe

Veľmi neslávne dopadol aj chystaný film od Marvelu, Black Widow. Mal to byť jediný film od nich, ktorý si pozrieme tento rok. Pôvodne sa k nám mal dostať už v máji, ale koronavírus ho vyradil až do novembra (respektíve u nás koniec októbra). No, a teraz sa posúva znovu. V hre je opäť májový dátum, tentoraz 7. máj 2021. Je to prvýkrát od roku 2009, kedy počas roka nevyjde žiaden MCU film.

black widow disney premiéry
Zdroj: geektyrant.com

Čo je ale pri tom horšie, negatívne to ovplyvní časť MCU. Chystané filmy totiž môžu nadväzovať a tak musia byť tiež presunuté. Prvého ázijského hrdinu Marvelu vo filme Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings si nepozrieme v máji, ale 9. júla 2021. To nie je taká katastrofa. Viac bol posunutý epický vesmírny príbeh Eternals, tieto kozmické bytosti neuvidíme vo februári, ale až 5. novembra 2021.

Sú však aj lepšie správy

Aby sme ale skončili aj pozitívnejšími správami – niektoré Disney premiéry zostávajú nedotknuté. Citlivý animovaný príbeh plný hudby Soul si pozrieme ako bolo pôvodne zamýšľané, teda 19. novembra (na Slovensku opäť o deň skôr ako celosvetovo). Bol s ním aj plán, že vyjde iba na platforme Disney+, od neho ale upustili a vďakabohu ho uvidíme aj na plátnach.

Soul
Zdroj: collider.com

Zaujímavým paradoxom je snímka The Empty Man. Ide o horor, kde hlavnú úlohu stvárni James Badge Dale. Ten mal ísť pôvodne do kín počas decembra, ale jeho dátum nebol odsunutý, ale posunutý bližšie. Takto si svoju premiéru odbije už 23. októbra 2020.

Niektoré ohlásili už skôr

Už skôr sme vedeli o ďalších posunoch, tie teda nie sú novinkami. Jedná sa o film The King’s Man, ktorý bol posunutý na február 2021. A podobne je to aj s filmom Bena Afflecka a Any de Armas s názvom Deep Water. Namiesto novembrovej premiéry ho uvidíme v lete 2021, konkrétne 13. augusta.

The King's Man nový dátum premiéry
Zdroj: hive.blog

Tým, že Disney potvrdilo, čo sme tušili a posunuli svoje premiéry, nás rozhodne nepotešili. Z MCU sa môžeme spoliehať iba na seriál WandaVision, ktorý ešte plánujú odvysielať tento rok. Na niektoré filmy si budeme musieť počkať ešte dlhšie ako sme plánovali. Ale čo sa dá robiť, treba byť trpezlivý a budovať si napätie na snímky, na ktoré sa tešíme.

Prekvapilo vás, že Disney posunulo premiéry, alebo ste to čakali? Ktorá vás prípadne zaskočila najviac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -