Frankensteinova nevesta by nemusela byť úplne odpísaná. S ňou ani séria Dark Universe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Frankesteinova nevesta by nemusela byť pochovaná

Ako zrejme viete, štúdio Universal malo ambiciózny projekt, aby vytvorili vlastný filmový vesmír. Jeho názov mal byť Dark Universe a plánovali priniesť tradičné monštrá (ako Dracula, Frankensteinove monštrum, Múmia a ďalšie) a dať ich dohromady. (Ne)úspech série sa ale postaral o to, že sa zdieľané univerzum odpísalo. Jedným z filmov mala byť aj Frankensteinova nevesta.

A práve tá nám teraz dokazuje, že Dark Universe by nemuselo byť úplne odpísané. Tvorca filmov David Koepp totiž nedávno prezradil pre portál Collider, že film by mohol vzniknúť. A spolu s ním by mohli znovu skúsiť naštartovať aj celý vesmír. Vyjadril sa takto:

„To bola jedna z vecí, čo som spravil počas karantény – priniesol som Frankensteinovu nevestu tam, kde som ju vždy chcel mať. Universal bol veľmi štedrý a nechal ma to vyskúšať znovu. Pretože uzatvorili Dark Universe po tom fiasku…. Teda, nie fiasku, ale sklamaní. Takže teraz mám verziu, ktorá sa nám obom páči. A myslím si, že už hovoria s režisérmi.“

frankensteinova nevesta
Zdroj: wallpapersafari.com

Originál je odteraz obľúbený

Originálna Frankensteinova nevesta bola pokračovaním k originálu v roku 1935. Je vedľajším dejom inšpirovaným dielom Mary Shelly, kde je doktor Viktor Frankenstein nútený vyrobiť ženskú polovičku pre jeho monštrum. Takto mu dá pocit šťastia. Film je jeden z prvých spin-offov vôbec a doteraz je považovaný za jeden z najvydarenejších. Preto niet divu, že práve toho by chceli remake. Koepp hovorí:

„Nešlo by o obrovské, $150 miliónové predstavenie s veľkými hviezdami. Síce ani nie tak s nízkym nákladom ako Neviditeľný, ale zato veľmi rozumné a realizovateľné. A myslím si, že aj so skvelým nápadom vhodným pre súčasnosť.“

Áno, je pravda, že film Neviditeľný bol robený s pomerne nízkym rozpočtom. A pritom zožal obrovské úspechy od divákov aj kritiky. Ak by nastavoval trend a spomínanému filmu by išiel príkladom, tak zrejme môžeme očakávať zaujímavý projekt. Mohol by byť zase dobrou otočkou pre túto časť Universalu, o ktorej Koepp hovorí:

„Nie všetky nápady sa vydaria. Čo ale obdivujem na Universale je, že spravili: ‚Počkať, toto nefunguje. Radšej to zastavme a zamyslime sa na nejaký čas.‘ Myslím, že to bolo naozaj chytré a veľké spoločnosti to často nerobia. Ak sa niečo nepodarí, tak sa nezamyslia a neuberú iným smerom.“

Režisér James Wan Universal
Zdroj: horormagoria.sk

Dark Universe to zobral zo zlého konca

Skutočne, monštrá od Universalu nevyšli tak, ako by si v štúdiu želali. Je možné, že to bolo kvôli tomu, že z nich chceli spraviť silné, priam až superhrdinské bytosti v porovnaní s originálnymi postavami. Tie čelili vlastným drámam a strachom, aj napriek tomu, že desili nás.

Bolo to vidieť vo filme Dracula: Zrod Legendy, kde bol tento vládca upírov skôr utýraným anti-hrdinom a ešte výraznejšie v najnovšej Múmii. Tam sa Tom Cruise stal akýmsi hybridom nemŕtveho hrdinu, čo bolo celkom príliš. Vo filme sme mohli vidieť napríklad aj Van Helsinga, čo len podporovalo snahu a vytvorenie univerza.

Dark universe
Zdroj: universal

Nie každý plán sa ale vydarí a v tomto prípade je to tak, ako David Koepp hovorí. Radšej sa zastaviť po zlých reakciách od divákov, ako robiť nekvalitné snímky. Film Frankensteinova nevesta by ale mohol priniesť opäť nový pohľad, a ak už je s ním štúdio teraz spokojné, tak znovu naštartovať aj Dark Universe.

Ste radi, že by tento vesmír mohol pokračovať? A že práve filmom Frankensteinova nevesta? Názor nám dajte vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -