Kritika vojny vo farebnom prevedení s medvedíkmi? To bude odvážny animovaný film Unicorn Wars

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Animovaný film Unicorn Wars

Animované filmy určené pre dospelé publikum nie sú žiadnou novinkou. Film Unicorn Wars má však cieľ byť odvážnejším ako ktorýkoľvek z nich. Na pozadí farebných kreslených scén a milých postavičiek v skutočnosti ukáže ostrú kritiku vojny, armády, ale aj mučenia či náboženského fanatizmu.

Za jeho produkciu sa postavila spoločnosť GKIDS, ktorá aj vo svojom popise hovorí, že sa zameriavajú na „indie, sofistikovanú animáciu“. Tento projekt popisujú ako kombináciu „Bambiho a Apokalypsy“. Animovanú srnku, ktorá prišla o svoju maminku snáď netreba nikomu predstavovať. O Apokalypse od Francisa Forda Coppolu stačí vedieť, že je to drsná snímka z vojny vo Vietname.

Unicorn Wars'
Zdroj: variety.com

Dávna vojna medzi medvedíkmi a jednorožcami

Roky zúri vojna medzi medvedíkmi, ktorú začali viesť už ich dávni predchodcovia, a ich zaprisahanými nepriateľmi – jednorožcami. Víťazstvo má naplniť proroctvo a priniesť ich do novej prosperujúcej éry. Agresívny, modrý macko Teddy a jeho citlivý brat Tubby nemôžu byť od seba viac rozdielni.

Ich komplikované vzťahy však môžu zmeniť celé smerovanie vojny a osudy ich druhu. A do ich Magického lesa práve prichádza bojová jednotka s ich drilovacím kempom plným ponižovania a nemilosrdnosti. Teraz sa začína ten pravý nielen telesný, ale aj psychedelický horor.

unicorn wars
Zdroj: youtube.com

Nemohol by to byť nikto iný, ako Alberto Vázquez

David Jesteadt, riaditeľ spoločnosti GKIDS povedal, že sú radi, že práve oni môžu priniesť takýto príbeh. Temný, s mnohými vrstvami a poriadne drsným humorom. Rozkošné postavičky, ktoré robia hrozivé veci. Nemôže podľa neho byť na Zemi nikoho iného, kto by to spravil ako Alberto Vázquez.

Ide o španielskeho autora komiksov, podľa ktorých si sám ako režisér vytvára filmy. Prvým bol El evangelio de Judas (teda Evanjelium podľa Judáša), ktorým šokoval svet. Biblické postavy totiž vykreslil ako zvieracie postavičky, Judáš bol veveričkou. Ďalším dielom je film Krv jednorožca a v roku 2016 získal tri ceny Goya za svoj film Birdboy: The Forgotten Children.

unicorn wars
Zdroj: unicornwarsthefilm.com

Režisér neprestáva šokovať

Momentálne má v príprave film Unicorn Wars, ku ktorému sa sám vyjadril takto:

„Film je provokatívnym. Je to bizarne krásna hororová komédia, ktorá používa okato cukríkovo farebné pozadia, aby skúmala náboženský fanatizmus, umučené odkazy armádneho fašizmu a aj hĺbky duše.“

Súčasťou filmových festivalov

Naozaj to znie ako poriadne odvážny, bizarný a až desivý kúsok. Svoju premiéru bude mať na filmovom festivale Fantastic Fest, ktorý sa uskutoční koncom septembra. Do vybraných španielskych kín príde 21. októbra. Domáce vydanie sa očakáva niekedy v roku 2023.

Ako vnímate vy animovaný film Unicorn Wars? Zaujalo vás zobrazenie predmetných tém takýmto farebných spôsobom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -