Paul Greengrass pripraví film Fairy Tale, adaptáciu najnovšej knihy Stephena Kinga

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Paul Greengrass pripraví adaptáciu Fairy Tale

Aktuálne bolo oznámené, že známy britský režisér Paul Greengrass prinesie film Fairy Tale. Ide o adaptáciu najnovšej knihy Stephena Kinga. Tá sa dostala na pulty amerických kníhkupectiev iba 6. septembra a už sa stala v mnohých sieťach bestsellerom a zbiera nadšené reakcie od čitateľov aj kritikov.

Hovorí príbeh 17-ročného mladíka menom Charlie Reade. Kedysi úspešný školský atlét, teraz muž poznačený smrťou svojej matky a alkoholizmom svojho otca. Aby sa s tým ľahšie vyrovnával, začne vykonávať menšie práce pre postaršieho záhadného muža, ktorého pozná ako pána Bowditcha.

Stephen King Fairy Tale
Zdroj: bloody-disgusting.com

Mladík dostáva kľúč do inej dimenzie

Lenže aj toho muža postihne smrť a Charlie po ňom dedí. Dostane do vlastníctva nielen jeho psa, ale aj tajomný kľúč. Ten dokáže otvoriť portál do inej dimenzie cez bránu, ktorá sa nachádza v kôlni pána Bowditcha. V neznámom svete sa rýchlo dostáva do zásadného súboja medzi dobrom a zlom, ba čo viac, dozvedá sa, že je jeho dôležitou súčasťou.

Greengrassa hneď kniha zaujala. Označil ju za „prácu génia“. Vyjadril sa, že ide o „klasický dobrodružný príbeh a zároveň znepokojujúcu súčasnú alegóriu“. Zaujímavé je, že aj King je naopak veľkým fanúšikom režiséra. Povedal, že je tak skvelou voľbou pre film, že práva na jej adaptáciu mu predal iba za symbolický jediný dolár.

Paul Greengrass Stephen King Fairy Tale
Zdroj: deadline.com

Autor a režisér sa navzájom obdivujú

Britský režisér je naozaj známou a uznávanou osobnosť. Stojí za trojicou filmov, ktorej je hlavným hrdinom Jason Bourne či za dramatickými trilermi Let číslo 93 alebo Kapitán Philip: Prepadnutie lode Alabama. Aktuálne pripravuje aj novú verziu filmu 1984 podľa známeho románu od Georga Orwella.

King zažíva v podstate novú renesanciu adaptácie jeho kníh. Nielenže horor To dostal dva filmy, dočkáme sa k nemu aj seriálového projektu. Chystá sa adaptácia diela Talizman, dostaneme remake Christine a nové verziu budú mať aj knihy Prekliatie Salemu, The Boogeyman alebo pôvodne kratší príbeh Mr. Harrigan’s Phone. Spracovanie jeho temnej rozprávky teda medzi ne skvele zapadne.

Páči sa vám, že práve Paul Greengrass bude adaptovať Fairy Tale, najnovšiu knihu Stephena Kinga? Zaujal vás a siahnete po nej aj keď bude dostupná u nás? Na ktorý projekt podľa jeho kníh sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -