Horor To dostane seriálový prequel. Originálny príbeh o Pennywiseovi uvidíme na HBO Max

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

HBO Max pripravuje prequel seriál To

Filmové štúdio Warner Bros. začalo vyvíjať nový prequel seriál, ktorý bude zasadený do sveta filmovej franšízy To a preskúma originálny príbeh pôvodu jednej z najikonickejších postáv hororového žánru, klauna menom Pennywise.

Pracovný názov série je „Welcome in Derry a ukáže nám, ako vznikla kliatba malebného mestečka, do ktorého sa vraždiaci klaun vracia každých 27 rokov. Očakáva sa, že prequel sa bude odohrávať v 60. rokoch 20. storočia. O scenár projektu sa postará Jason Fuchs. Režisér filmovej série Andy Muschietti spoločne so sestrou Barbarou Muschietti budú zastávať pozície výkonných producentov. Či sa bude na sérii podieľať aj Stephen King je pre zatiaľ otázne, ale podľa nášho názoru si participáciu na takomto projekte určite nenechá ujsť.

klaun pennywise v to kapitola 2
Zdroj: wallpapersite.com

Za vznikom nového príbehu stojí úspech predchádzajúcich dvoch filmov

Pôvodný film To je dnes už ostrieľanou klasikou medzi horormi, ktorého premiéru sme mohli vidieť ešte v roku 2017. V tom čase boli hlavnými postavami deti a tento nezvyčajný hororový výtvor sa stal obrovským hitom po všetkých stránkach. Film To zarobil viac ako 700 miliónov dolárov a nebolo žiadnym prekvapením, že Warner Bros. začalo instantne pracovať na pokračovaní.

Pokračovanie s názvom To Kapitola 2 prišla o dva roky neskôr, no taký úspech už nezaznamenala. Aj keď si Warner Bros. povolalo várku tých najlepších hercov súčasnosti, príbehovo sme sa dočkali menšieho sklamania. Nepomohli ani James McAvoy a Jessica Chastain, no aj napriek tomu si film celosvetovo zarobil 473 miliónov dolárov.

Po vydaní druhého filmu nebolo hneď jasné, či sa niekedy dočkáme nového príbehu zasadeného do mesta Derry. Dlho sa o ničom nehovorilo a tretí film sa zdal byť nepravdepodobným. Realita je však nakoniec iná a predsa len uvidíme rozšírenie Kingovho sveta na malých obrazovkách.

Tešíš sa na nový prequel seriál To, ktorý dorazí na HBO Max? Názor nám môžeš napísať dole do komentára.

Zdroj: daedline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -