ESET odhalil rizikovú aplikáciu

Nenechajte si ujsť

Dominik Boskovič
Dominik Boskovičhttps://www.rewind.sk
Niet lepšieho úniku ako na chvíľku vstúpiť do sveta kinematografie. Jednoducho si oddýchnete, prídete na nové myšlienky a niekedy aj na nové nápady. Nádherný relax a oddych. Členom redakcie od: október 2015

Spoločnosť ESET vyvíja bezpečnostný software na ochranu počítačov a mobilných telefónov.

ESET

Zdroj: pcworld.com

Riziková aplikácia Fortuna

Spoločnosť ESET odhalila škodlivú aplikáciu, ktorá sa objavila v službe Google Play. Riziková aplikácia môže ohroziť vaše zariadenie a taktiež môže prísť pomocou tejto aplikácie k zneužitiu vašich osobných údajov a dát.

Oficiálne stanovisko od spoločnosti ESET.

‼️UPOZORNENIE‼️

Spoločnosť ESET identifikovala potenciálne škodlivú aplikáciu v službe Google Play, ktorá sa farbou a názvom vydáva za aplikáciu spoločnosti Fortuna. Aj keď sa v popise uvádza, že sa nejedná o oficiálnu aplikáciu, bežný používateľ si to nevšimne. Po otvorení sa zobrazí legitímna stránka v appke, ale používateľ nevidí URL adresu a teda nevie identifikovať či sa otvorila dôveryhodná stránka alebo nie. Táto aplikácia nie je priamo pripojená k ifortuna.sk (legitímna webová stránka). Spoločnosť Fortuna sme o aplikácii informovali, tá vykonala potrebné opatrenia.

Naše odporúčania:

Tento prípad ukazuje, že sa pred inštaláciou oplatí čítať si recenzie na aplikácie. Pozitívne sa dajú ľahko sfalšovať, negatívne vás upozornia na to, že niečo nie je v poriadku. Pred sťahovaním aplikácií vám odporúčame skontrolovať, či ide o oficiálnu aplikáciu daného výrobcu, napríklad na jeho webe. Ak máte túto aplikáciu stiahnutú, odporúčame vám ju odinštalovať.

Zdroj: Facebook ESET

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -