Johnny Depp sa vracia na veľké plátna v kráľovskej forme, dokazuje trailer na Jeanne du Barry

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Jeanne du Barry

Na prezentáciu pred festivalom v Cannes, kam príde o mesiac, prichádza prvý trailer na film Jeanne du Barry. Snímka upriamila pozornosť celého sveta, pretože ide o comeback Johnnyho Deppa na veľké plátna. Zahrá si tu francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. v príbehu o jeho najslávnejšej milenke.

Tou je žena z jednoduchých pomerov, Jeanne Vaubernier, ktorú tu hrá Maïwenn Le Besco, ktorá film zároveň aj režírovala. Nespokojnosťou so svojimi vzťahmi sa snaží šplhať čoraz vyššie na spoločenskom rebríčku. Je pri tom poriadne odvážna a poburujúca, čo je tiež dôvodom, prečo si vyslúžila titul padlého anjela.

Najslávnejšia milenka francúzskeho kráľa

Jej predstieranie vznešeného pôvodu a meno du Barry ju dostane až pred samotného kráľa celého Francúzska. Aj napriek tomu, že je vopred varovaná, že sa mu nemá pozerať priamo do očí, pretože to je považované za znak začiatku intímneho zbližovania, presne to spraví za šoku všetkých dvoranov. Preto sa dostáva do poriadnej pozornosti vládcu a stáva sa až jeho milenkou.

Trailer nám ďalej ukazuje kruh kráľovych radcov či dokonca jeho dcéry, všetci vyjadrujú svoj nesúhlas. Aj napriek tomu pokračuje so svojou aférou a jeho vášeň postupne prerastá do škandálu. Lenže aj ona sama zisťuje, že nemusí byť jedinou a zdá sa, že čoskoro spozná „kráľovu temnejšiu stranu“.

Johnny Depp jeanne du barry
Zdroj: prestigeonline.com

Vášeň sa mení na škandál

V závere ukážky je dokonca varovaná, že je vo veľkom nebezpečí. Film tak ponúkne historickú drámu, ktorá bude plná horúcich pocitov aj napätia. Aj napriek francúzskej lokácii sa však iste dostane do celého sveta, pretože rola panovníka z 18. storočia je herecký návrat pre Deppa po jeho súdnom spore s ex-manželkou Amber Heard. Naposledy sa objavil v životopisnej dráme Minamata pred tromi rokmi.

Okrem spomenutej dvojice si tu zahrajú aj Noémie Lvovsky, Melvil Poupaud, India Hair, Pierre Richard, Benjamin Lavernhe, či Pascal Greggory. Snímka bude 16. mája otvárať filmový festival v Cannes a ešte v ten deň bude uvedená do kín po celom Francúzsku. Dátumy ďalších premiér ešte nie sú stanovené.

Zaujal vás trailer na Jeanne du Barry? Tešíte sa na herecký návrat Johnnyho Deppa ako francúzskeho kráľa? Čo hovoríte na príbeh jeho najznámejšej milenky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: dailymail.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -