Lovci pokladov s Nicolasom Cagom sa oficiálne vrátia. Dokonca aj v ďalšej podobe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Lovci pokladov ako film aj seriál

Lovci pokladov sú filmová séria, ktorá je u nás známa aj ako Honba za pokladom. Môže za to prvotný nešťastný preklad z National Treasure (národný poklad) na Honba za pokladom templárov (čo vystihovalo dej filmu). Prekladatelia zrejme nepočítali s tým, že bude nasledovať aj druhá časť.

Tento diel s podtitulom Kniha tajomstiev vyšiel v roku 2007, nasledujúci rok režisér Chris Bremner oznámil pokračovanie. Doteraz sme sa ho nedočkali, preto bolo prekvapujúcou (a pre niektorých potešujúcou) správou, že tvorcovia začali hovoriť o seriáli pre Disney+.

pokračovanie filmov
Zdroj: filmozrouti.cz

Chceli by, aby vyšli súčasne

Potvrdil ho aj vedúci spoločnosti Jerry Bruckheimer v nedávnom rozhovore. A v tomto istom rozhovore potvrdil aj pokračovanie hlavnej filmovej série, pri ktorej sa zrejme vráti ten istý scenárista, ako z pôvodných častí. Povedal:

„Rozhodne pracujeme na jednom projekte Lovci pokladov pre streaming a jednom pre veľké obrazovky. Ten pre Disney+ príde s mladším obsadením. Bude to rovnaký koncept, ale mladší herci. Ten pre kiná bude obsahovať rovnaké obsadenie. Snáď vyjdú súčasne a my vám budeme môcť predstaviť ďalší z pokladov…“

Znamená to teda, že okrem spomínaného seriálu pre streamovaciu službu sa chystá aj film Lovci pokladov 3. Bruckheimer povedal, že na seriáli sa stále pracuje, je hotový pilot a vedia, ako sa bude dej ďalej odohrávať v ďalších dieloch. Scenár pre film sa vraj práve píše.

Vráti sa Cage ako Ben Gates?

Nevieme ale nakoľko môžeme informácii veriť, nakoľko podobnú správu vypustil už v roku 2010, kedy povedal, že je hotový scenár k tretej časti. Vtedy sa na to pýtali Nicolasa Cagea, ktorý vo filme stvárňuje hlavnú rolu a ten sa vyjadril, že o ňom ešte nič nepočul.

lovci pokladov
Zdroj: cheatsheet.com

Herecké obsadenie nám podľa jeho slov prisľúbili rovnaké. Znamenalo by to, že sa Cage vráti ako Benjamin Franklin Gates, ďalší z hľadačov podkladov a tajomstiev z jeho generácie. Ten má momentálne plné ruky práce s prípravou na hranú verziu dokumentu Tiger King.

Ešte menej isté je, či sa vrátia aj Justin Bartha ako Benov asistent a počítačový nadšenec Riley a Diane Kruger ako národná reštaurátorka a archivárka Abigail. Na vyjadrenie ohľadom obsadenia seriálu si budeme musieť tiež počkať, nakoľko zatiaľ vieme iba o tom, že pôjde o mladších hercov.

Šéf štúdia Disney Bob Iger a Bruckheimer nám sľubujú pokračovanie už vyše dekády, tak dúfajme, že teraz to s prípravou filmu Lovci pokladov 3 myslia vážne. Rovnako sme zvedaví aj na to, čo by sme mohli očakávať od seriálu, ktorý plánujú vypustiť súčasne.

Mali ste radi predošlé dva filmy? Myslíte, že sa konečne dočkáme tretieho? A myslíte si, že je aj seriál dobrý nápad? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -