Scarlett Johansson potvrdila, že vo filme Black Widow uvidíme, čo sa stalo v Budapešti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Black Widow sa pozrie na Budapešť

Dlho sme čakali, či sa reálne dozvieme, čo sa stalo v minulosti Natashe Romanoff. Respektíve odvtedy, keď Clintovi Bartonovi a.k.a. Hawkeyeovi povedala, že bitka v New Yorku jej pripomína to, čo sa stalo v Budapešti. Všetci fanúšikovia môžu byť teraz nadšení, lebo vo filme Black Widow dostaneme pohľad aj na Budapešť.

Aj keď dej filmu samotného sa má odohrávať medzi udalosťami Captain America: Občianska vojna a Avengers: Infinity War, zrejme sa pozrieme aj do minulosti. To už predpokladali priaznivci filmu predtým, teraz to však máme predstavené od samotnej predstaviteľky hlavnej role, Scarlett Johansson.

disney premiéry Black Widow
Zdroj: thecouch.world

Natasha zápasí so svojou minulosťou

Vo filme Natasha konfrontuje svoju temnú minulosť a jej časti, ktoré sa teraz dostávajú na povrch. S nimi ale prichádza nebezpečná konšpirácia, ktorá na ne nadväzuje. Je prenasledovaná silami, ktoré spravia všetko pre to, aby ju zastavili. Musí sa tak potiekať so svojou históriou ako špiónka a zničenými vzťahmi pred tým, ako sa stala jedným z členov Avengerov.

Florence Pugh, ktorá si zahrá postavu Yeleny Belova si myslí, že je príbeh snímky dostatočne hrozivý. Hlavne preto, že je o ženách, ktoré boli od malička zneužívané a trénované na to, aby sa stali strojmi na zabíjanie. A je to o ženách, ktoré získavajú svoj život naspäť. A pritom je úžasné, že to je akčný film od Marvelu, čo je celkom vzácne spojenie. Podľa jej slov je práve ten správny čas na to, aby Scarlett povedala tento príbeh.

Black Widow
Zdroj: screencrush.com

Svoje postrehy a myšlienky zhrnula v knihe

Herečka sa k tematike vyjadrila prostredníctvom knihy. Bola vydaná kniha Marvel’s Black Widow: Official Movie Book, v ktorej predstaviteľka hlavnej role hovorí o viacerých faktoch ohľadom tejto postavy. Uviedla tam toto:

„Často sme hovorili o tom, čo sa deje v Natashinej hlave. Fakt si myslím, že je prenasledovaná svojou minulosťou, okolo ktorej sa cíti tak vinná. Nie je to iba o tom, čo sa stalo na jednom konkrétnom mieste, ale je to obrovský začiatočný bod, od ktorého môžete začať chápať váhu bremena, ktoré si so sebou postava nesie“

Tým konkrétnym miestom myslí predstaviteľka Black Widow samozrejme Budapešť. Konečne sa dozvieme, čo sa tam stalo na misii, k čomu herečka uviedla v knihe nasledovné:

„Všetci sa zhodneme na tom, že sme museli zistiť, čo sa stalo v Budapešti. Začalo to ako jediná vetička, ktorú Joss Whedon vložil do Avengerov, ako vtipný moment medzi Hawkeyeom a Black Widow. Kým sa Natasha a Clint bavili o svojej minulosti, vy ste dostali malý zábavný easter egg, o ktorom mohli fanúšikovia teoretizovať. Mala som ale pocit, že ak by sme sa k tomu nevrátli a neukázali, čo sa tam stalo, ľudia by sa cítili veľmi nespokojne. Aj ja sama som chcela vedieť, čo sa tam stalo.“

Film Black Widow nám teda konečne ukáže mysterióznu Budapešť a čo sa stalo na misii v nej. Mali by sme to vidieť počas mája 2021, kam bola premiéra presunutá z pôvodného dátumu 6. novembra tohto roku. Snímku režíruje Cate Shortland (Lore) a opiera sa pri tom o scenár, ktorý napísala Jac Schaeffer (Podfukárky).

Ste zvedaví na to, čo sa stalo Black Widow v Budapešti? Tešíte sa, že nám to nachádzajúci film konečne ukáže? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -